REKLAMA

Policjanci szkolili pracowników ochrony

Policjanci z Kłodzka przeszkolili pracowników ochrony oraz pracowników technicznych Galerii Twierdza Kłodzka

Idea szkolenia powstała w wyniku analizy bieżącej współpracy pomiędzy Policją, a firmami zajmującymi się „ochroną mienia” w powiecie kłodzkim.

Pierwszy panel szkolenia dotyczył zagadnień teoretycznych. Uwagę zwrócono na podstawy prawne zatrudnionych pracowników ochrony i ich odpowiedzialności karnej. Omówiono podstawy użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego wykorzystywanych podczas służby.

Przeanalizowano zagadnienia zgodnego z prawem postępowania podczas podejmowania czynności z osobami oraz sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia m.in: zagrożenie spowodowane zachowaniem osób posiadających niebezpieczne narzędzia, zagrożenia związane z ujawnieniem niezidentyfikowanego przedmiotu itp.  Podczas szkolenia funkcjonariusze policji omówili najważniejsze czynności, które należy wykonać przed przybyciem służb ratunkowych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez kom. Krzysztofa Bala Naczelnika Wydziału Prewencji oraz st. sierż. Filipa Paszczyka Kierownika Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Drugi panel szkolenia został przeprowadzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku przy ul. Bohaterów Getta. Zajęcia realizowali policjanci Komisariatu Policji w Nowej Rudzie sierż. szt. Sławomir Reśko, st. sierż. Adrian Stuku. st. sierż. Filip Paszczyk oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.   Podczas zajęć praktycznych, policjanci ćwiczyli sposoby reagowania na zachowania agresywnych osób, które stwarzają zagrożenie dla innych. Ponadto funkcjonariusze przypomnieli  pracownikom ochrony chwyty, które należy zastosować wobec agresora, który posiada np. niebezpieczne narzędzie.

Podczas szkolenia policjanci wielokrotnie poruszali tematy dotyczące procedur, które należy zastosować w przypadku zagrożenia terrorystycznego.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Policjanci szkolili pracowników ochrony

Obrazek użytkownika Robert
  • Robert
  • 06-03-2018

Kłodzka policjo w Polsce nie było żadnego zamachu terrorystycznego. Więc może lepiej byłoby szkolić z tego co dzieje się na codzień. A tak szkoda czasu.

Każdego roku samorząd województwa przeznacza ze swojego budżetu 5 mln zł na ochronę zabytków. W tym roku pieniądze te pozwolą przeprowadzić renowację i najpilniejsze prace konserwatorskie przy 146 obiektach, w tym w siedmiu w powiecie kłodzkim.

To już pewne. Reaktywują linię.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×