REKLAMA

Skarb fonograficzny

Stanisław Moniuszko odnaleziony w Kudowie-Zdroju

W zasobach Muzeum Zabawek odnaleziono płytę winylową „Stanisław Moniuszko Piosenki dla Dzieci” w opracowaniu Lucjana Kaszyckiego. To prawdziwy biały kruk polskiej fonografii, wydany w 1980 r. przez Polskie Nagrania z okazji XIX Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju. Na płycie śpiewają Elżbieta Adamiak i zespół Alibabki. To niezwykły prezent na dzień dziecka, ponieważ Muzeum planuje zaprezentować treść płyty najmłodszym podczas warsztatów i spotkań.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Skarb fonograficzny

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×