REKLAMA

Kolejna batalia o dom

Mieszkańcy budynku przy ul. Górnej 6 w Bystrzycy Kł. walczyli już ze szczurami i niewywożonym szambem. Teraz chcą, aby ich budynek ocieplono.

O zaszczurzonym domu zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy sprawą rozsypującego się budynku komunalnego zajęła się ogólnopolska stacja telewizyjna. Wtedy telewizyjny program pomógł. Budynek sklamrowano, osuszono i odszczurzono. Zakład komunalny wyremontował także mieszkania. - Teraz chcemy, aby ocieplono nasz dom i położono na nim nową elewację, bo ta którą mamy jest w opłakanym stanie – mówi pani Agnieszka, jedna z mieszkanek. - Jedna ściana budynku jest wciśnięta w skarpę dlatego mamy zimno – dodaje. Mieszkańcy napisali już pismo do burmistrz Surmy. Ta odpisała, że remont budynku leży w kompetencji Zakładu Usług Komunalnych i prezesa Sołotwińskiego. - Tylko, że z nim dość ciężko się rozmawia – mówią mieszkańcy. - Ciągle słyszymy nie da się, nie można, nie ma pieniędzy. A przecież teraz tyle mówi się o termomodernizacji i ograniczaniu smogu – dodają. Mieszkańcy nie rozumieją tego, że wydano duże pieniądze na nowy dach i remonty mieszkań, a elewacja to ruina. Dlatego czekają a konkretne propozycje ze strony ZUK-u. My też.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kolejna batalia o dom

Hałda Piast. Foto ilustracyjne, polska-org.pl

Pokopalniana hałda może być Twoja.

Była szefową noworudzkiego biura poselskiego Michała Dworczyka, została prezesem Uzdrowiska Lądek – Długopole. O przyszłości uzdrowiska, jego problemach i zmianach jakie nastąpią rozmawiamy z Joanną Walaszczyk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×