REKLAMA

Na razie to elektroparodia

W ramach projektu „e-Sudety” powstała kolejna stacja ładowania samochodów elektrycznych. Problem w tym, że jeżdżących „elektryków” w powiecie kłodzkim wciąż jest jak na lekarstwo.

13 września w Polanicy-Zdroju uruchomiona zostanie kolejna stacji ładowania samochodów elektrycznych. To już trzecia stacja, która powstała w ramach projektu „e-Sudety” w powiecie kłodzkim (wcześniej ładowarki uruchomiono w Lądku-Zdroju i Szczytnej). W Polanicy-Zdroju (jest to druga ładowarka w tym uzdrowisku, bo jedna stoi na parkingu przy urzędzie miasta - zdjęcie) stacja w ramach e-Sudetów została zamontowana na parkingu przy ul. Tranzytowej. Urządzenie ładuje samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW. - Staramy się wspólnie z PGE Nowa Energia, by sieć stacji w ramach projektu „e-Sudety” powstała jak najszybciej. Wiele zależy od terminu realizacji przyłączy przez miejscowego operatora oraz odbiór technicznych przez Urząd Dozoru Technicznego - mówi Elżbieta Koncka z Link PR, pomysłodawca i organizator projektu „e-Sudety”. Kolejna stacja ma wkrótce stanąć także w Międzylesiu. Problem w tym, że w całym powiecie kłodzkim samochód elektrycznych jest jak na lekarstwo. - W prowadzonej przez starostwo ewidencji zarejestrowanych pojazdów jest w tej chwili tylko jedno auto z napędem elektrycznym – informuje Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego. W lutym tego roku też było tylko jedno takie auto. Oznacza to, że przez pół roku nie nastąpiła żadna zmiana jeśli chodzi o ilości „elektryków”, choć znacząco wzrosła liczba punktów ładowania prądem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Na razie to elektroparodia

Obrazek użytkownika E.
  • E.
  • 10-10-2019

A czy autor tego artykułu zastanowił się przez chwilę zanim napisał takiego paszkwila i pomyślał czy montaż stacji ladowania nie jest przede wszystkim skierowany do turystów? Gdzie przyjeżdżający do kotliny mają doładować elektryka-z gniazdka w hotelu? Po drugie radzę zagłębić się w ustawę o elektormobilnosci i obowiązki które narzuca ustawa na samorządy i instytucje publiczne itd. A po trzecie auta elektryczne to obecny trend branży automotiv czy autor tego tekstu sobie tego życzy czy nie.
Obrazek użytkownika lemur
  • lemur
  • 11-10-2019

Ale stacje łądowania w miastach buduje sie bardziej przyszlosciowo. To nie sa "wynalazki" tylko dla mieszkańców miast. Przeciez sa turysci, sa przejeżdzajacy. Sam nie raz musiałem zjeżdzac z trasy do bocznego miasta zeby sie podladowac na greenway'u.

Z burmistrzem Mateuszem Jellinem o pierwszym roku jego urzędowania rozmawia Romuald Piela.

Najciemniej jest podobno pod latarnią, a najniebezpieczniej... obok komendy – do takich wniosków można dojść po wydarzeniach, jakie rozegrały się w Kłodzku, a precyzyjnie mówiąc tuż obok powiatowej komendy policji.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×