REKLAMA

Odnowią wioski za grube miliony

Krosnowice, Ołdrzychowice, Podtynie i Piszkowice objęte program rewitalizacji

Gmina wiejska Kłodzko, podobnie jak miasto, przygotowała i uchwaliła program rewitalizacji na lata 2016-2023. Obejmie on cztery wioski. Wartość zaplanowanych do realizacji w ramach rewitalizacji projektów to ponad 38 mln zł Władze gminy wiejskiej Kłodzko przeprowadziły analizę pod względem zdegradowania gospodarczego, kulturowego i społecznego gminy i wytypowały cztery obszary do rewitalizacji. Programem zostaną objęte miejscowości: Krosnowice Ołdrzychowice, Podtynie i i Piszkowice. Podczas wyznaczania obszaru rewitalizacji uwzględniono kryterium przestrzenne (maksymalnie 20 proc. powierzchni gminy) oraz ludnościowe (maksymalnie 30 proc. populacji gminy). Zgodnie z powyższym, obszar rewitalizacji w gminie Kłodzko obejmuje 2,45 proc. jej powierzchni (692 ha), a na koniec 2014 r. zamieszkiwany był przez 29,6 proc. populacji gminy (5.112 osób). Zasadność wyboru obszaru rewitalizacji potwierdza liczba osób korzystających z zasiłków pomocy społecznej – obszar rewitalizacji zamieszkuje ponad 40 proc. całkowitej liczby osób otrzymujących zasiłek z pomocy społecznej. Mieszka tu ponadto 430 osób bezrobotnych, wśród których aż 332 uznane zostały za długo trwale bezrobotne, natomiast 172 osoby bezrobotne posiadają jedynie wykształcenie podstawowe. Łączną wartość wszystkich projektów zaplanowanych do realizacji w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Kłodzko na lata 2016-2023 szacuje się na 38.135.901 zł. To aż 31 wyznaczonych do realizacji zadań. Radykalnie zmieni się między innymi wygląd centrum Krosnowic. Przebudowana zostanie droga, zamontowane oświetlenie. Powstanie nowy parking, a do tego wiejskie miejsce spotkań ze sceną, skateparkiem, wiatą grillową, placem zabaw, pergolą, stołami do tenisa stołowego i gry w szachy.

Czytaj więcej w Gazecie Kłodzkiej nr 361. Kliknij i pobierz

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Odnowią wioski za grube miliony

Obrazek użytkownika PILNUJCIE LUDZIE !
  • PILNUJCIE LUDZIE !
  • 18-09-2016

Oby te pieniądze , naprawdę były wdane jak należy , obowiązkowo kontrola zew . po realizacji , by ani jeden grosz nie został przywłaszczony !

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Gmina Kłodzko wciąż ma ujemny przyrost naturalny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×