REKLAMA

Kłodzko. Szpital odwołuje zakaz planowanych przyjęć i zabiegów

Kłodzki ZOZ wraca do planowanych zabiegów

Fot. Redakcja

Masz zaplanowany zabieg i boisz się, że zostanie odwołany? Jest decyzja kłodzkiego szpitala

Kłodzko. Dobre wiadomości płyną ze szpitala. Kłodzki ZOZ wraca do planowanych zabiegów. Pomimo bardzo trudnej sytuacji epidemicznej panującej w naszym powiecie, dyrektor Jadwiga Radziejewska postanowiła, że kłodzki szpital wbrew zaleceniom Ministra Zdrowia powróci do wykonywania planowych zabiegów. Od wtorku, 16 marca odwołany zostaje zakaz planowanych przyjęć i zabiegów.

 

W naszym powiecie w ostatnim czasie jest dużo zachorowań. U ponad połowy osób testowanych wynik jest pozytywny. Co jest przyczyną tak gwałtownego wzrostu zarażeń w naszym powiecie? Zdaniem starosty Macieja Awiżenia wpływ na to mieli Czesi, którzy do soboty, 27 lutego mogli bez problemów przyjeżdżać do nas na zakupy i chętnie z tego korzystali, odwiedzając galerie handlowe. - Nie uważam, żeby przyczyną dużego wzrostu zakażeń było niedawne otwarcie hoteli i uruchomienie wyciągów narciarskich jak twierdzi wojewoda dolnośląski – mówi starosta. - Na stoki narciarskie przeważnie przyjeżdżają osoby spoza naszego powiatu i jeżeli się zarazili, to „zarażenia wywożą poza powiat” – dodaje. W poniedziałek, 15 marca w powiecie kłodzkim zachorowało 90 osób. Na szczęście nikt nie zmarł.

 

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłodzku od 9 marca jest 10 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa oraz 94 łóżka dla osób z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem. W tym 4 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością podłączenia do respiratora, intubacji i tlenoterapii. W przypadku wyczerpania liczby łóżek szpital natychmiast musi zwrócić się do wojewódzkiego koordynatora Ratownictwa Medycznego. 

 

KG

 

Od tego tygodnia każdy mieszkaniec może zakupić test serologiczny na koronawirusa w Biedronce

4 marca minął rok od początku pandemii. Jak to wszystko się zaczęło?

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko. Szpital odwołuje zakaz planowanych przyjęć i zabiegów

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w czwartek, 2 grudnia.

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysięcy złotych.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×