REKLAMA

Wymazy na koronawirusa w Kłodzku. Kto się tym zajmuje?

Kto w Kłodzku zajmuje się pobieraniem wymazów na koronawirusa?

Fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Kto będzie robił wymazy na koronawirusa w Kłodzku? Gdzie będą przeprowadzane testy? Dowiedz się, kiedy możesz zrobić sobie test i jak się do niego przygotować

Żołnierze przejmują mobilne punkty medyczne. Będą robić wymazy. Od 1 listopada w powiecie kłodzkim to wojsko jeździ po domach karetką i pobiera wymazy do testów na obecność koronawirusa. Do tej pory zajmowali się tym medycy, ale ze względu na braki kadrowe zmuszeni są skorzystać z pomocy Wojsk Ochrony Terytorialnej. Praca żołnierzy będzie nadzorowana przez pracowników kłodzkiego szpitala. Czy mieszkańcy powiatu kłodzkiego mają podstawy, aby bać się, że żołnierze nieumyślnie zrobią krzywdę pacjentom? 

 

Jakie kwalifikacje mają żołnierze skierowani do pobierania wymazów?

Jak się okazuje, Żołnierze skierowani do pracy w punkcie wymazowym mają przeszkolenie medyczne. - Podstawowe wymagane przeszkolenie to Kurs Kwalifikowanej Pierwszej pomocy. Oprócz tego mają też skończone kursy pobierania wymazów. Są to osoby wykwalifikowane, spełniają wymogi zgodne z ustawami i nie są brane z łapanki - przekonują nas w nieoficjalnych rozmowach żołnierze. 

Żołnierze do pobierania wymazów w Kłodzku są oddelegowywani z lokalnych brygad. Przy operacji "Trwała Odporność" Wojsko Ochrony Terytorialnej współpracuje z żołnierzami Wojsk Operacyjnych.   

 

Zobacz, gdzie w powiecie kłodzkim zrobisz wymaz:

http://klodzko24.eu/379947829/gdzie-na-covidowy-wymaz

 

Jak przygotować się do badania? 

- bądź na czczo (przynajmniej 3 godziny przed badaniem)

- miej przy sobie dokument ze zdjęciem i nr PESEL

- przed samym badaniem nie myj zębów, nie żuj gumy i nie stosuj leków na gardło

- 2 godziny przed badaniem nie stosuj kropli, maści czy aerozoli do nosa 

 

Co zrobić po badaniu?

Wynik badania możesz sprawdzić na internetowym koncie pacjenta -  www.pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta. Jeżeli twój wynik okaże się pozytywny, zostaniesz skierowany na kwarantannę. Więcej o kwarantannie dowiesz się na IKP lub pod numerem tel. 22 10 43 705.

Pamiętaj, że od teraz osoby, z którymi mieszkasz, w przypadku twojej choroby są automatycznie objęte kwarantanną i muszą na niej pozostać w trakcie twojej izolacji, a także 7 dni po jej zakończeniu. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wymazy na koronawirusa w Kłodzku. Kto się tym zajmuje?

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×