REKLAMA

Piszkowice. Czy siostrom zakonnym pieniądze z darowizn śmierdzą?

Pieniądze ze zbiórki przeprowadzonej przez polanickich rotarian zostały przekazane na konto ZLO w Piszkowcach

Członkowie Klubu Rotary z Polanicy-Zdroju nie kryją zdenerwowania, ale przede wszystkim smutku i żalu. Siostry zakonne prowadzące Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach nie przyjęły ich darowizny. Dlaczego?

Piszkowice. Poświęcili swój czas, by pomóc chorej Wiktorii. Zorganizowali zlot motocyklowy w Srebrnej Górze, na którym zebrali 12 tys. zł na zakup wózka. Dzisiaj nie mogą uwierzyć, że siostry zakonne prowadzące Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach nie przyjęły ich darowizny

Członkowie Klubu Rotary z Polanicy-Zdroju nie kryją zdenerwowania, ale przede wszystkim smutku i żalu. Nie mogą uwierzyć w to, co się stało. W czerwcu tego roku zorganizowali zlot motocyklowy w Srebrnej Górze dla członków Rotary z Niemiec. Udało się wtedy zebrać 12 tys. zł. - To były pieniądze dla konkretnej chorej dziewczynki, dla Wiktorii, podopiecznej Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach – mówi jeden z członków polanickiego klubu Rotary. - Dzisiaj, kiedy siostry zakonne prowadzące ZLO w Piszkowicach zwróciły nam pieniądze, jest nam bardzo przykro. Po prostu nie rozumiemy tej decyzji – dodaje.

Wzięły i oddały

Pieniądze ze zbiórki przeprowadzonej przez polanickich rotarian zostały przekazane na konto ZLO w Piszkowcach. Mało tego, kupiono już za nie nowoczesny wózek dla Wiktorii. Wszystko zaczęło się komplikować, kiedy członkowie klubu Rotary chcieli formalnie i uroczyście przekazać wózek Wiktorii. - Wtedy od razu przelewam zwrócono nam pieniądze – mówi inny polanicki rotarianin. - Siostra dyrektorka poinformowała nas, że oni nie współpracują z klubami Rotary, a pieniądze wcześniej przyjęła, bo myślała, że pochodzą od motocyklistów – dodaje.

Bardziej święci niż papież?

Wśród polanickich rotarian wielu to praktykujący katolicy. Im jest szczególnie ciężko pogodzić się z decyzją sióstr zakonnych prowadzących ośrodek dla chorych dzieci w Piszkowicach. - Przecież nawet papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires – zauważają. - Przecież jesteśmy leganie działającą organizacją humanitarną, niosącą pomoc potrzebującym – dodają. Czyżby okazało się, że honorowe członkostwo papieża Franciszka w klubie rotariańskim to za mało, aby nasze władze kościelne i zakonne uznały taką organizację za godną współpracy?

Bez odpowiedzi

Przez dwa dni próbowaliśmy się skontaktować telefonicznie z siostrą Justyna, dyrektorem ZLO w Piszkowicach, ale nie udało się. Szefowa ośrodka nie odpowiedziała też na wysłane do niej mejle w sprawie zwrotu przekazanej przez rotarian darowizny. Może po naszej publikacji zabierze w końcu głos.

R.Piela

 

Czytaj również:

<<Zderzenie trzech samochodów w Ołdrzychowicach. Co się wydarzyło?>>

<<Znieważył miejsce pochówku zmarłego. Co mu teraz grozi?>>

<<Szykuje się sporo wyłączeń prądu. Zobacz, czy zostaniesz bez światła>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Piszkowice. Czy siostrom zakonnym pieniądze z darowizn śmierdzą?

Obrazek użytkownika zabójca przychodzi nocą
  • zabójca przycho...
  • 22-09-2021

Rotary ze swoją pomocą charytatywną to konkurencja dla Caritasu. Nikt nie może zbierać kasy tylko klechy.
Obrazek użytkownika ciekawy
  • ciekawy
  • 29-09-2021

Siostry postępują z godnie z wypowiedzią Watykanu z 1929 roku, że kontakty z klubami rotariańskimi "nie są wskazane". Za: pl.wikipedia.org

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×