REKLAMA

Twierdza się zmienia

Trwa budowy nowej atrakcji związanej z twierdzą Kłodzko. Wykonawca prowadzi prace w ogrodzie komendanta.

Zakres robót przedstawia grafika.
Remontowane są dojścia do początku ścieżki oraz schody. Alejki zostaną utwardzone, powstaną miejsca do wypoczynku (ławki i rośliny ozdobne). Odrestaurowana zostanie fontanna przy twierdzy i znów popłynie z niej woda. Na górny poziom, ze względów bezpieczeństwa, prowadzić będą nowe schody. W górnej części ogrodu odbudowana zostanie altana (zgodna z historyczną zabudową – do obecnych czasów zachował się jej betonowy cokół). Na chętnych wrażeń czekać będzie – po zakończeniu inwestycji - przejście wzdłuż murów bastionu wieżowego (stalowy pomost z barierkami). Dla mniej odważnych powstaje ścieżka u podstawy bastionu. Ponadto cały teren zostanie uporządkowany i wyposażony w monitoring, dodatkowo remont obejmie istniejące schody betonowe. Remontowane są też mury twierdzy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Twierdza się zmienia

Mieszkańcy Młynowa mówią, że ich wioska ma wiele zalet, ale... – Wszystko co jest przed ale, jest nic nie warte – zauważa jeden z mieszkańców Młynowa. O co chodzi?

Epidemia kleszczy, czy nasilająca się psychoza ludzi? Jedno jest pewne – robactwa jest coraz więcej. Sprawdzamy gdzie i jak szukać pomocy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×