REKLAMA

Wyłudzacz złapany!

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanemu o udział w oszustwie metodą „na wnuczka”

Starsza pani przekazała pieniądze oszustowi, będąc przekonaną, że pomaga synowi, który według otrzymanej informacji telefonicznej miał spowodować wypadek. Gdy po kontakcie z synem zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, powiadomiła Policję. Zatrzymany, u którego znaleziono kilka tysięcy złotych, po przedstawieniu zarzutów, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Kudowy Zdroju, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na wnuczka”. Zatrzymany, to 57 – letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zajęli się sprawą po tym, jak otrzymali informację od jednej z mieszkanek Kudowy Zdroju o tym, że zadzwoniła do niej nieznana osoba informując, że jej syn spowodował wypadek drogowy i niezbędne są pieniądze na polubowne załatwienie sprawy.

Oszust wyłudził od pokrzywdzonej pieniądze w kwocie 21 tys. złotych. Kobieta przygotowała, a następnie przekazała pieniądze nieznanemu mężczyźnie, które się po nie zgłosił, będąc przekonaną, że pomaga synowi. Po tym fakcie kobieta zadzwoniła do swojego syna i okazało się, że padła ofiarą oszustwa. Niezwłocznie powiadomiła o zaistniałym przestępstwie Policję.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Kudowy Zdroju, którzy podjęli szereg działań mających na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Policjanci zebrali niezbędne informacje i dowody, które pozwoliły im na wytypowanie podejrzewanego o udział w tym oszustwie. Z policyjnych ustaleń wynikało, że jest to mieszkaniec Jeleniej Góry.

W wyniku dalszych działań mężczyzna został zatrzymany. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy złotych, tablety oraz telefon komórkowy. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku gdzie został przesłuchany.

Prokurator na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił zatrzymanemu zarzut oszustwa i wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Wczoraj podejrzany został doprowadzony przez policjantów do sądu, który po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają, że podejrzany ma na swoi koncie więcej podobnych przestępstw. 57 - latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Kłodzko)

Oficer Prasowy

podinsp. Wioletta Martuszewska

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wyłudzacz złapany!

Obrazek użytkownika Doasss
  • Doasss
  • 25-03-2017

Cha , cha , cha cha !

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×