REKLAMA

Starosta Maciej Awiżeń bez zarzutów prokuratury. Sprawa DPS w Szczytnej

DPS w Szczytnej. Stąd wywieźli w styczniu pensjonariuszy

Fot. Dariusz Milka

Krystyna Śliwińska skarży się do prokuratury na postępowanie starosty Macieja Awiżenia. Zawiadomienie dotyczy ewakuacji mieszkańców DPS w Szczytnej. Prokurator bierze zarząd powiatu pod lupę. Jaka jest jego decyzja w tej sprawie i co o tym sądzą Awiżeń i Śliwińska?

Prokurator umorzył śledztwo, które miało wykazać, czy zarząd powiatu kłodzkiego, a szczególnie starosta Maciej Awiżeń oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku nie popełnili błędu przy likwidacji domu pomocy społecznej (DPS) w Szczytnej. 

 

Śliwińska zaskarża działania starostwa do prokuratury

Prokuratorskie śledztwo to efekt zawiadomienia złożonego przez radną Powiatu Kłodzkiego Krystynę Śliwińską z Prawa i Sprawiedliwości. Radna zarzuciła staroście i wicestaroście przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, a także działanie na szkodę majątkową powiatu.

 

Obędzie się bez zarzutów

Prokurator nie postawił zarzutów Awiżeniowi, ani żadnej innej osobie związanej ze sprawą. Zdecydował o tym po sprawdzeniu, jakie decyzje podjęło starostwo w związku z ewakuacją wszystkich mieszkańców z DPS, a także wysłuchaniu dlaczego zdecydowało się w trybie pilnym opuścić budynek. 

 

Awiżeń apeluje o zaprzestanie nękania

Po decyzji prokuratury w sprawie DPS, starosta kłodzki Maciej Awiżeń wydał specjalne oświadczenie w którym apeluje o przestanie nękania go uporczywymi oksarżeniami. Podpiera się 25-stronnicowym uzasadnieniem prokuratora o swojej niewinności. Ewnetualna krytyka, choć chętnie przyjmowana, musi być konstruktywna i poparta argumentami, a nie oparta na "na luźnej, całkowicie swobodnej i często błędnej ocenie danej problematyki."- mówi starosta. 

 

Śliwińska: Będę go tak właśnie "nękać" do końca kadencji 

Krystyna Śliwińska o apelu Awiżenia: - Słyszałam od opiekunów pensjonariuszy DPS, jak dantejskie sceny się tam działy. I dzisiaj słyszę, że nękam starostę? To starosta i wicestarosta nękali ludzi. - oskarża radna. - Jeśli chodzi o mnie, to osobiście starostę lubię. Natomiast rolą radnego, tym bardziej radnego opozycji, jest patrzeć rządzącym na ręcę. Może starosta do tej pory nie spotkał się z tego rodzaju aktywnością i jest mu z tym niewygodnie. Nie nazywam tego, co robię, "nękaniem". Jeśli starosta tak o tym mówi, to mogę obiecać, że będę go tak właśnie "nękać" do końca kadencji - zapowiada Śliwińska. 

 

Zobacz, jak wyglądała ewakuacja mieszkańców DPS

Czytaj więcej: http://klodzko24.eu/1701649293/likwidacja-przez-ewakuacje

Ewakuacja DPS w Szczytnej

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Starosta Maciej Awiżeń bez zarzutów prokuratury. Sprawa DPS w Szczytnej

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. KWP Wrocław

10 lat grozi 36-latkowi za uprawę marihuany. Co jeszcze znaleźli u niego policjanci?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Fot. Kuźnia Talentów Kłodzkiej Koszykówki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×