REKLAMA

Emerycie, możesz dorobić więcej

foto: pixabay.com

Limitami nie muszą się przejmować osoby w wieku emerytalnym, czyli panie powyżej 60 roku życia i panowie, którzy mają za sobą 65-te urodziny.

Osoby, które nie osiągnęły wieku emerytalnego i dorabiają do renty lub emerytury muszą sprawdzać, czy ich zarobki nie spowodują zmniejszenia lub zawieszenia wypłaty z ZUS. Dobra wiadomość jest taka, że od 1 marca limity są wyższe niż w poprzednim kwartale. Ile może dorobić emeryt i rencista w 2020 roku? Od 1 marca 2020 roku 70 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za IV kwartał 2019 roku, czyli 3 tys. 639 zł. Przychody powyżej tej kwoty wpłyną na zmniejszenie emerytury bądź renty. Natomiast jeśli przekroczymy 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli 6 tys. 758 zł emerytura bądź renta zostanie zawieszona. Aktywność zawodowa seniorów ciągle rośnie. W ciągu ostatnich czterech lat liczba pracujących emerytów wzrosła o ok. 30 proc. Wśród pracujących emerytów przeważają kobiety. Prawie 90 proc pracujących emerytów to osoby w wieku 60-65 lat i więcej. Właśnie ta grupa pracujących emerytów, czyli tych, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny, czyli 60 lat – kobieta i 65 lat – mężczyzna może dorabiać bez żadnych limitów i nie martwić się rozliczeniami z ZUS.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Emerycie, możesz dorobić więcej

fot. Gazeta Kłodzka

Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur zwrócił się do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Mariusza Przybylskiego, apelując o przeprowadzenie regulacji rzek. Na taki stan rzeczy złożyły się podtopienia, do jakich doszło w kilku wsiach na terenie gminy Kłodzko. Pismo w tej sprawie otrzymali do wiadomości: minister Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, senator Aleksander Szwed i wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×