REKLAMA

Zrobią dach

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Chodzi o wieżę i dach zakrystii. Koszt prac to 183 tys. zł. Fundusze na realizację I etapu pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (35 tys. zł) Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (60 tys. zł) oraz gminy Kłodzko (50 tys. zł). Kościół parafialny pw. św. Katarzyny w Starym Wielisławiu to jeden z najcenniejszych zabytków naszego regionu. Początki tej budowli sięgają X wieku. Przechowywane są w niej m.in.: relikwie Krzyża Świętego, św. Katarzyny Aleksandryjskiej, replika gwoździa jakim przybito rękę Pana Jezusa do krzyża oraz relikwie św. Jana Pawła II. Sanktuarium wielisławskie odwiedzane jest przez pielgrzymów z całego świata. Przybywają do niego pielgrzymi z Polski, Czech i Niemiec. Szacuje się, że rocznie świątynię odwiedza ok. 2 tys. osób.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zrobią dach

Obrazek użytkownika Grześ
  • Grześ
  • 21-06-2019

No i dobrze

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Gmina Kłodzko wciąż ma ujemny przyrost naturalny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×