REKLAMA

Mały strażak dla trzech jednostek

foto: pixabay.com

Powody do zadowolenia mają druhowie z trzech jednostek działających w gminie Kłodzko. OSP Krosnowice, Ołdrzychowice i Piszkowice otrzymają pieniądze na zakup nowego sprzętu niezbędnego w akcjach ratunkowych.

Mały strażak to program wsparcia finansowego zadań związanych z zapobieganiem i likwidacją zagrożeń. Dotacje przyznawane są jednostkom ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa z puli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym roku z gminy Kłodzko skorzystały z niego trzy Ochotnicze Straże Pożarne. Dotacje odebrali: Tadeusz Olejnik prezes OSP Ołdrzychowice oraz Jakub Mereszczewski i Marcin Jurkiw z OSP Krosnowice. Ile i na co nasze jednostki dostały pieniędzy? OSP Ołdrzychowice za 19,1 tys. zł kupi: wytwornicę pianową ze zbiornikiem, hydronetkę wodną 17,5 litra, prądownicę piany ciężkiej PP-200, zasysacz liniowy, kamerę termowizyjną Seek Revolution, zestaw poduszek wysokociśnieniowych Vetter i detektor wielogazowy. OSP Krosnowice otrzymane dofinansowanie (17,9 tys. zł) przeznaczy na zakup kamery termowizyjnej, a OSP Piszkowice za 17,4 tys. zł kupi dwie motopompy oraz piłę do cięcia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mały strażak dla trzech jednostek

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×