REKLAMA

Szczytna: kierował autem mając 3 promile

W takim stanie kierowca prowadził swój samochód

Miał 3,2 promile kierował samochodem. Co grozi kierowcy?

Szczytna. Policjanci na drodze Krajowej nr 8 w Szczytnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Okazało się, że 49-latek jest pijany. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3,2 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie kierował samochodem stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Teraz 49-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego usłyszy zarzut przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg.

Oddział kryminalny policji - podsumowanie roku

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł.

 

Karolina Golak/Natalia Kołodziej

 

 

KIEROWCA UDERZYŁ W DRZEWO. JAK DOSZŁO DO WYPADKU?

PRZECZYTAJ O ZDERZENIU 3 AUT NA ŁUKASIŃSKIEGO

GRASUJĄ ZŁODZIEJE-PRZECZYTAJ CO KRADNĄ

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szczytna: kierował autem mając 3 promile

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Fot. Pixabay

Brytyjska odmiana koronawirusa daje inne objawy. Jakie?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×