REKLAMA

Drogie życie na kredyt

Ile nasze gminy dają zarobić bankom na kredytach i pożyczkach?

Ile samorządy wydają na obsługę długów? W 2014 r. gmina Wałcz przeznaczyła na ten cel tylko 14 zł, a Warszawa ponad 287 mln zł. A ile na odsetki i prowizje bankowe wydają samorządowcy z twojej gminy? Łącznie wszystkie 2.479 gminy w 2014 roku wydały na obsługę długów ponad 2 mld zł. Obsługa kosztów zadłużenia obejmuje przede wszystkim: oprocentowanie kredytów i pożyczek, prowizje bankowe oraz koszty emisji obligacji. Z danych Głównego Urzędu Statycznego wynika, że w 2014 r. 47 gmin (1,9 proc.) nie poniosło żadnych kosztów w związku z obsługą długu. W tej grupie nie było jednak żadnej z 21 gmin należących do powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego. Najmniej dała zarobić bankom gmina Kamienic Ząbkowicki, która na oprocentowanie i prowizje bankowe wydała w 2014 roku tylko 603 zł. Najwięcej banki zarobiły na długach Kłodzka, które na oprocentowanie i prowizje wydały ponad 1,5 mln zł. W sumie 21 gmin należących do powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego dały zarobić bankom ponad 10,5 mln zł.

 

Więcej aktualności znajdziejsz w Gazecie Kłodzkiej nr 356

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Drogie życie na kredyt

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×