REKLAMA

Wypożyczoną bryką wjechał w paragrafy

Radny dwa razy interpelował w tej sprawie, a potem napisał zawiadomienia do prokuratury. Chodzi o wypożyczenie auta przez burmistrza, które wzbudziło spore kontrowersje.

Zawiadomienie, a właściwie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa napisali wspólnie radny Stanisław Bartczak i Zygmunt Jakubczyk, były poseł z Kłodzka. W jednym podejrzewają możliwość popełnienia przestępstwa przez burmistrza Michała Piszkę, w drugim przez Tomasza Pełyńskiego, prezesa Zakładu Administracji Mieszkaniami Gminnymi, bo to ci dwaj panowie podpisali umowę o wypożyczeniu na 15 miesięcy Forda Mondeo. Burmistrz jako osoba prywatna, wynajął auto od spółki miejskiej. - Najemca zobowiązuje się płacić czynsz w wysokości kwotę 258 zł/miesięcznie z VAT. Zważywszy, że wynajem podobnej klasy samochodu na rynku wynajmu, stanowi kwotę nie mniejszą niż 220 zł dziennie, łatwo można obliczyć, iż kwota zawarta w umowie burmistrz - ZAMG jest 30-krotnie mniejsza – argumentują radny i były poseł. Poza zarzutem niekorzystnego rozporządzenia mieniem, zawiadamiający zastanawiają się, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień, bo ZAMG nie miał - ich zdaniem - podstaw do wypożyczenia auta. - Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi nie prowadzi zarobkowej działalności wynajmu samochodów – czytamy w odpowiedzi na zapytanie w tej sprawie. - ZAMG nie posiada w wykazie działalności gospodarczej w Krajowym Rejestrze Sądowym zarobkowej działalności wynajmu samochodów – przyznaje Krzysztof Oktawiec, sekretarz miasta. Zawiadomienia zostały złożone w kłodzkiej prokuraturze w poniedziałek, 10 lutego. Co na to burmistrz Piszko? - W mojej ocenie umowa została zawarta zgodnie z prawem. Jak tylko prokuratura rozpocznie postępowanie, jestem do jej dyspozycji, mam wszystkie dokumenty - zapowiada burmistrz Kłodzka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Wypożyczoną bryką wjechał w paragrafy

Obrazek użytkownika Ptyś
  • Ptyś
  • 27-02-2020

A czy przypadkiem Pan burmistrz nie jest przełożonym Pana Prezesa Pełyńskiego?. Obaj są na pewno z PO. To im wolno.
Obrazek użytkownika Ptyś
  • Ptyś
  • 27-02-2020

A czy przypadkiem Pan burmistrz nie jest przełożonym Pana Prezesa Pełyńskiego?. Obaj są na pewno z PO. To im wolno.
Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 14-05-2020

Łatwo opluć pomówić .Czy Bartczak i Jakubczyk przeproszą za pomówienie .Uwaźam źe Burmistrz powinien ich oddać za utrudnianie wykonywania mandatu Burmistrza i oczernianie .Prokuratura umorzyła i to nie pierwsze sprawy ludzi chorych z nienawiści do wszystkich .Pan Bartczak powinien oddać mandat radnego komuś kto by go wykonywał zgodnie z prawem i był godny tego mandatu i służył mieszkańcom a nie bawił się w pomawianie .
Obrazek użytkownika Kraft
  • Kraft
  • 14-05-2020

Kto słucha drencżyciela ten kończy jak on .Uźwa czy nikt nie umie zobaczyć źe ma ten człowiek problem z sobą i to poważny .Przykre bo to choroba .Uźwa ile moźna się nad nim litować .Uźwa to źle się kończy oj źle a nawet bardzo źle .Ten człowiek z jednej strony niby mądry ma wiedzę a z drugiej podłości i nienawiść. Boss przegrał bo takimi się otaczał jak Słoń czy Drencżyciel jednej maści jednej .Kiedy mnie słuchał wygrywał ale ja zły .Uźwa zły na boczny tor .Niedługo wyjadę z Bocznicy na główny tor zwycięstwa .Nie z poręki drencżyciela czy słonia to poraźka i kompromitacja .Dziwię się Staszkowi źe tak daję się wodzić. Staszku z dala z dala od niego .Dzisiaj z tobą jutro przeciw tobie .To choroba poważna tego człowieka .
Obrazek użytkownika As
  • As
  • 14-05-2020

A kto ten dręczyciel jest ? U nas jak zwykle , lata lecą ... Temat się nie zmienia , stały , niezmienny i tak będzie się działo do końca świata .Kogo dręczy ?Koty ?

Fot. Wikipedia.pl

W Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dol. przebywa 96 mieszkańcom

Fot. Internet

Pokrzywdzony miał przypuszczenia, że jego pies znajduje się na terenie Lądka-Zdroju

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×