REKLAMA

Szpital pod kreską, ale...

foto: pixabay.com

790 tys. zł straty za pierwsze półrocze to lepszy wynik, niż przed rokiem. NFZ płacił normalnie, ale ZOZ wykonał tylko 30 procent kontraktu.

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, Jadwiga Radziejewska, podsumowała pierwsze półrocze 2020 roku. Okres, ze względu na epidemię koronawirusa, był bardzo nietypowy. Okazuje się jednak, że szpital wcale źle na tym nie wyszedł, przynajmniej na razie. Kłodzki ZOZ zamknął sześć miesięcy 2020 roku stratą w wysokości 790 tys. zł. - Jest to lepszy wynik finansowy niż za pierwsze półrocze roku 2019. Należy jednak podkreślić, że na ten wynik składała się zaliczka za marzec - czerwiec z Narodowego Funduszu Zdrowia w pełnej wysokości, pomimo wykonania procedur na poziomie 30 procent - mówi Jadwiga Radziejewska. - Wciąż nie wiadomo jak NFZ rozliczy wypłacone podczas epidemii zaliczki za te miesiące – dodaje. Decyzji w tej kwestii wciąż nie ma. Jedna z nieoficjalnych informacji mówi, że rozliczenie czterech miesięcy I półrocza tego roku nastąpi do czerwca roku przyszłego. - Mam nadzieję, że NFZ nie każe nam zwracać pieniędzy za niewykonane procedury medyczne – dodaje dyrektor Radziejewska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Szpital pod kreską, ale...

Obrazek użytkownika Carlito
  • Carlito
  • 10-10-2020

Skoro strata 780tys przy wykonaniu 30% kontraktu a NFZ zapłacił jak za 100% to pewnie w normalnych warunkach strata wyniosłaby ok. 3mln. Także nie ma co porównywać do poprzedniego roku i się chwalić.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

Fot. MM

Protestujący w obronie praw kobiet zebrali sie przed biurem senatorskim Aleksandra Szweda z PiS.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×