REKLAMA

To droga śmierci

Krajowa siódemka była najniebezpieczniejszą drogą w Polsce. W 2018 roku doszło na niej do 374 wypadków. Zginęły 54 osoby. W niechlubnej czołówce jest niestety wciąż nasza krajowa ósemka.

Z policyjnych danych wynika, że w 2018 roku na krajowej ósemce doszło do 223 wypadków (szóste miejsce w zestawieniu dróg krajowych). Zginęło w nich 41 osób (w tym podsumowaniu ósemka jest na trzecim miejscu), a 293 zostały ranne. Niestety w porównaniu do 2017 roku krajowa ósemka stała się jeszcze bardziej niebezpieczna (wtedy odnotowano o prawie sto wypadków mniej; liczba ofiar i rannych też była znacząco mniejsza – patrz tabela).
Długa i niebezpieczna
Droga krajowa nr 8 należy do najdłuższych w kraju (zaczyna się w Kudowie-Słonem, a kończy za Suwałkami). Bardzo niebezpieczny jest jednak jej dolnośląski odcinek. W ubiegłym roku doszło na nim do kilkunastu tragicznych wypadków. 4 grudnia 2018 roku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 z ulicą Zajęczą w Kłodzku zderzyły się dwa samochody osobowe (zdjęcie). Kierująca Citroenem 32-letnia kobieta wyjechała z drogi podporządkowanej na krajową ósemkę. W bok jej auta, z dużą siłą uderzył jadący w stronę Wrocławia Seat. W wyniku zdarzenia kierująca doznała obrażeń i nieprzytomna została zabrana do szpitala. Z kobietą podróżował 4-miesięczny chłopczyk, który pomimo reanimacji zmarł. Matka dziecka, pomimo wysiłków lekarzy, zmarła w szpitalu.
Zła sława 46
W czołówce niebezpiecznych dróg znalazła się także krajowa 46 (Kłodzko – Nysa – Opole – Częstochowa – Szczekociny). Na tej szosie w 2018 roku doszło do 108 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 168 zostało rannych. To jednak lepiej niż w 2017 roku, kiedy na 46. wydarzyło się 118 wypadków (19 zabitych i 164 rannych). Trzy pozostałe drogi krajowe przebiegające przez dawne województwo wałbrzyskie (DK 33, 34 i 35) z uwagi na dużo krótsze przebiegi nie znalazły się w zestawieniu najbardziej niebezpiecznych szos.
Drogi krajowe na terenie dawnego województwa wałbrzyskiego
DK 8: Granica państwa – Kudowa-Zdrój – Kłodzko – Ząbkowice Śl. – Wrocław – Oleśnica – Syców – Kępno – Sieradz – węzeł Łódź Południe – Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka – Warszawa – Radzymin – Ostrów Mazowiecka – Białystok – Augustów – Suwałki – granica państwa DK 33: Kłodzko – Międzylesie – Boboszów – granica państwa DK 34: Świebodzice – Dobromierz DK 35: granica państwa – Golińsk – Mieroszów – Wałbrzych – Świebodzice – Świdnica – węzeł Bielany Wrocławskie DK 46: Kłodzko – Nysa – Pakosławice – Niemodlin – Opole – Lubliniec – Częstochowa – Janów – Szczekociny

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): To droga śmierci

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×