REKLAMA

Patroni do wymiany

Senat chce przeprowadzić dekomunizację ulic. Okazuje się, że w powiecie kłodzkim też są jeszcze czerwoni patron

Z planów miasta zniknąć mają komunistyczni patroni i daty związane z poprzed- nim systemem. Chodzi między innymi o ulice Karola Świerczewskiego, czy osiedle 40-lecia PRL. Będzie to już trzecia próba usunięcia przez Senat resztek komunistycznych reliktów. Wszyst- ko zaczęło się w 2009 roku od petycji w tej sprawie Rady Miasta z Jastrzębia-Zdroju. Za pierwszym razem se- natorowie nie zdążyli do- prowadzić prac do końca, bo skończyła się kadencja. W kolejnej szło im lepiej, bo już w sierpniu 2013 roku projekt został skierowany do pierwszego czytania w sejmowych komisjach. Tamprzepadł jednak bez wieści. Tym razem chcą spra- wę doprowadzić do końca. Okazuje się, że w powiecie kłodzkim są miasta, w któ- rych wciąż patronami ulic są osoby związane z ko- munistyczną Polską. Karol Świerczewski jest patronem ulic w Bystrzycy Kłodzkiej i Dusznikach-Zdroju. W Bystrzycy jest jeszcze ul. Juliana Leńskiego, o usunięcie której już w 2009 roku ape- lował ówczesny szef IPN-u, Janusz Kurtyka, a w Dusznikach Hanki Sawickiej.

 

Więcej przeczytasz w Gazecie Kłodzkiej nr 333

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Patroni do wymiany

Obrazek użytkownika vvvvvvvvvvvv
 • vvvvvvvvvvvv
 • 15-02-2016

Ale po co to zmieniać? I niepotrzebnie koszty ponosić. A dowody osobiste i prawa jazdy też trzeba będzie zmieniać w związku ze zmianą nazwy ulicy? Niech sobie będzie taka nazwa, były właśnie takie czasy i jest pamiątka. W Wiedniu jest pomnik żołnierzy radzieckich i jakoś nikomu to nie przeszkadza.
Obrazek użytkownika antypis
 • antypis
 • 16-02-2016

widać kto doszedł do władzy...
Obrazek użytkownika antypo
 • antypo
 • 16-02-2016

Widać kto był u władz przez tyle lat , naobiecywał , naobiecywał i obietnic nie dochował , nic w tej sprawie nie zrobił , ani jeden metr nie powstał , a tak miało być pięknie , tak wspaniale ! Pamiętamy , pamiętamy te składane obietnice , echy , achy , przed ośmiu laty, a potem to jesteśmy , bo jesteśmy , tak sobie trwamy z uśmiechem od ucha do ucha na każdym zdjęciu , zadowoleni z życia zadowoleni z siebie , nam jest dobrze , dziękujemy że dzięki wam nam jest dobrze i tylko tyle z tego wszystkiego hej.
Obrazek użytkownika хороший друг з Теребовля
 • хороший друг з ...
 • 16-02-2016

Drogi Panie Leszku, niech się Pan nie poddaje. Niech Pan walczy o swoje. Mam numer do bardzo dobrego adwokata 708 770 688. Niech się Pan odwoła ! Trzymam kciuki.
Obrazek użytkownika ///
 • ///
 • 16-02-2016

Dziękuję.
Obrazek użytkownika nie interesuj się
 • nie interesuj się
 • 17-02-2016

ktoś se robi jaja. numer jest do wróżki ezoterycznej.

foto: dolny-slask.org.pl

Mieszkańcy zapowiadają protest jeżeli nie będzie porozumienia w sprawie rozbudowy kamieniołomu w Tłumaczowie. Zielone światło dadzą, jeżeli właściciele popularnych „kamyków” spełnią ich żądania.

Do tragedii doszło nad ranem w Nowej Rudzie. Nie żyją trzy osoby. Dwie trafiły do szpitala.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×