REKLAMA

Bisquit koncert

Bisquit to przede wszystkim autorskie piosenki z mądrymi tekstami i wyjątkowym brzmieniem, muzycy nie lubią określać swojej twórczości i wciąż poszukują własnego oryginalnego stylu

Zespół Bisquit powstał na początku nowego wieku. W zaciszu domowym powstawały pierwsze piosenki skomponowane przez Tomka "Serka" Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali płytą "Inny Smak" (nominacja do Fryderyka w kategorii debiut roku).

Niedługo po niej ukazały się "Pytania”. Kolejna płyta "Lilly" to bardzo emocjonalny krążek - od prostych, akustycznych piosenek, po bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Nie ma nic ważniejszego od poszukiwania prawdy - dojrzałość, której nabywają jest tym, co niezwykle słychać w drodze artystycznej zespołu. Nie ulegający modom, wciąż starają się odnaleźć największe piękno w opowieściach.

Z płyty "Lilly" pochodzą m.in single "Kino" i "Wielki mały człowiek"- te piosenki przez wiele tygodni utrzymywały się w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Trójki i do tej pory pojawiają się bardzo często na falach radiowych. Wydawnictwo - Epka "Dunes Blanches" to dwa utwory zaśpiewane w języku francuskim - hit "Voyage, Voyage" i autorska "Pas Grande Chose". Piosenkom z ostatniej płyty towarzyszą niebanalne teledyski - wszystkie utrzymane w tonacji czarno- białej.

Zespół trzykrotnie występował na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej, brał udział m.in w festiwalach - Festiwal Czterech Kultur (Łódź), Malta (Poznań), Spring Break (Poznań), Songwriter Festiwal (Łódź), Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (Tczew), grał na jednej scenie z Jamiroquai (Wianki, Kraków 2008) czy supportował koncert Joe Cocker'a na warszawskim Torwarze (2007). Muzycy świetnie czują się na dużych scenach, ale przede wszystkim stale koncertują w klubach w całej Polsce. Bisquit wystąpił na gali French Touch - imprezie promującej kulturę francuską w Polsce, relacja z tego koncertu była transmitowana w Telewizji Polskiej. Ich piosenki pojawiały się w filmach i serialach polskiej produkcji m.in "Rozmowy Nocą" czy "Prawo Agaty".

Utwory Bisquit pojawiają się też na wyjątkowych składankach - "Don't Panic! We're From Poland", "Dobra Alternatywa 2" "Sounds of the 80'" - ostatnia to zbiór wykonywanych przez światowych artystów coverów z lat 80tych, wykonania selekcjonowane przez dziennikarzy radia BBC2 - w polskiej edycji wydania znalazł się grany przez Bisquit "Voyage, Voyage".
Piosenki na najnowszej płycie "Nagi Król" są fuzją akustyki z elektroniką, zbiorem kilku różnych osobowości, zainspirowane mocnym przekazem, jaki miały piosenki polskich rockowych zespołów w latach 80'. Artyści dużo odważniej potraktowali brzmienie wszystkich instrumentów, eksperymentowali z brzmieniem wokalu. Pod względem tekstów to jest inna płyta, więcej jest reakcji na rzeczywistość i nastroje społeczne, na zmiany, których jesteśmy świadkami i podziały, które się między ludźmi tworzą.

Biografia Bisquit: zespół nagrał do tej pory cztery płyty - "Inny Smak" (2006), "Pytania" (2008), "Lilly" (2014), epkę winylową "Dunes Blanches" (2015) oraz "Nagi Król" (2017). Skład- Asia Chacińska (wokal), Tomek Krawczyk (gitary), Piotr Rychlec (klawisze), Maciej Szczyciński (bas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja)

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bisquit koncert

Bardzo wysoką karę może zapłacić osoba, która bezprawnie wcięła cztery ośmiometrowe świerki w Dusznikach.

Policja zatrzymała kolejną osobę, która kierowała samochodem pomimo sądowego zakazu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×