REKLAMA

Awiżeń: sparaliżowali testowanie chorych na koronawirusa

Fot. FB/Maciej Awiżeń

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń ujawnia jak olbrzymi problem jest obecnie z robieniem testów na kornawirusa. - Jestem zdruzgotany... Obecnie czas oczekiwania dla kilkuset osób skierowanych na testy przeciąga się powyżej tygodnia. Z samych DPS-ów (skierowania przez Sanepid) zdarzają się terminy ponad 10. dni, nie mówiąc już o kolejnych np. 5. dniach oczekiwania na wyniki testów. Przy czym, po 10 dniach od zachorowania, można wyjść już z izolacji domowej jako ozdrowieniec. Co to za sens? Czy ktoś z Was też czeka na test? System się zawalił. Nie widomo kogo izolować i zarażamy się nawzajem. Dopóki była podpisana umowa przez Wojewodę z ZOZ w Kłodzku "wymazobus" z dzielną p. Renią, docierał wszędzie w jeden dzień - ujawnia starosta. Wojewoda jednak od 31.10.2020 r. nie przedłużył umowy i postanowił zlecić zadanie pobierania testów przez Wojska Obrony Terytorialnej. - Po co było zmieniać coś co dobrze funkcjonowało?! Po co wysyłać z Wrocławia karetkę do wymazów do powiatu kłodzkiego - ile zdążą zrobić testów?! Dokąd dojadą?! Czy prawdą jest, że kilometraż dobowy karetek WOT nie wystarczył na dojazd do Międzylesia? Efekt jest taki, że zniecierpliwieni pacjenci, z objawami, kaszlem, pojawiają się przed kłodzkim szpitalem przy stacjonarnej karetce do pobrania i stoją w coraz dłuższych kolejkach na deszczu... Gdzie tu sens?? - zastanawia się Awiżeń i jednocześnie podkreśla, że o to wszystko planuje zapytać wojewodę na kolejnej telekonferencji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Awiżeń: sparaliżowali testowanie chorych na koronawirusa

Obrazek użytkownika ABietyki
  • ABietyki
  • 21-11-2020

Ja pierdziele gdzie my żyjemy jaki limit kilometrów dla wojska !? Czy w przypadku nie daj Boże wojny wojsko też stanie w połowie drogi i niedojada bronić jakiegoś rejonu Polski bo przekroczą limit kilometrów.

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×