REKLAMA

Chorzewski komendantem powiatowym

Rafał Chorzewski, dotychczasowy szef noworudzkich strażaków awansował. Został Komendantem Powiatowym Straży Pożarnej w Kłodzku. Pytamy nowego komendanta m.in. o to, kto zostanie jego następcą w Nowej Rudzie.

Awansował Pan na Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Kłodzku. Jak się Pan czuje na nowym stanowisku?

Przede mną nowe zadania i wyzwania. Postaram się swoją służbę pełnić z należytą starannością. Z zachowaniem dyscypliny służbowej, zarówno wobec przełożonych, jak i podwładnych strażaków.

Ile lat związany był Pan z Nową Rudą?

Od zawsze. Zaczynałem pracę po ukończeniu szkoły pożarniczej i do tej pory pełniłem nieprzerwanie służbę w Nowej Rudzie.

Największe sukcesy i porażki, których doświadczył Pan będąc komendantem w Nowej Rudzie to?

Sukces to na pewno mój wkład (oczywiście niewielki) w budowę nowej remizy w Nowej Rudzie, do której przeprowadziliśmy się w 2003 r. Porażki - pewnie mnóstwo, ale tych staram się nie pamiętać.

Jakie są dziś Pana priorytety jako Komendanta Powiatowego?

Pojawia się temat i pieniądze na budowę nowego budynku Komendy Powiatowej w Kłodzku i to będzie priorytetem. Naturalnie pozostałe zadania związane z kierowaniem komendą będą realizowane.

Jak Pan dziś ocenia naszą noworudzką straż pożarną? Czego jej najbardziej brakuje?

Uważam, że dzisiejsza straż pożarna jest bardzo sprawna i realizuje zadania jej powierzone na wysokim poziomie. W tej chwili najbardziej brakuje ludzi, ponieważ pandemia zakłóciła proces naboru do służby i szkolenia.

I na koniec najważniejsze pytanie na dziś - kto Pana zastąpi w Nowej Rudzie?

Jeszcze za wcześnie na takie decyzje.

Dziękujemy za rozmowę

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Chorzewski komendantem powiatowym

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×