REKLAMA

Wieś się jednoczy

W ubiegłym roku Aleja Wolności. W tym roku festyn św. Nepomucena.

Gorzanów to wyjątkowa wieś. Działają w niej dwie rozlewnie wód mineralnych, szkoła prowadzona przez Towarzystwo Miłośników Gorzanowa i pałac, w którym odbywa się coraz więcej imprez kulturalnych. Co ważne, wszystkie działające w miejscowości stowarzyszenia i fundacje zaczęły ze sobą współpracować. Chlubą wioski jest szkoła podstawowa. Od 11 lat prowadzi ją Towarzystwo Miłośników Gorzanowa. Do placówki (przedszkole i szkoła) uczęszcza 60 dzieciaków. W tym roku podstawówka dostała dotację od firmy Tauron. Dzięki pozyskanym 50 tys. zł powstanie bardzo nowoczesna pracowania przyrodnicza. Towarzystwo współpracuje także z miejscowym klubem sportowym. Przy nowym boisku powstała siłownia zewnętrzna, na którą po połowie zrzuciły się KS Zamek i Towarzystwo Miłośników Gorzanowa. To nie jedyny przykład współdziałania, na które postawili mieszkańcy wioski. W ubiegłym roku lokalna społeczność odnowiła zapomnianą ścieżkę (spod szkoły do rozlewni Cyranka). Nazwano ją aleją Niepodległości. W tym roku chcą, po raz pierwszy, zorganizować imprezę plenerową na cześć św. Jana Nepomucena. W Gorzanowie jest aż 5 rzeźb ukazujących tego świętego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wieś się jednoczy

Licząca prawie 30 metrów wysokości wieża składa się z platform widokowych na pięciu kondygnacjach. Rozpościerający się z niej widok jest naprawdę imponujący – kusi zarówno turystów, jak i fotografów.

Dzięki milionowemu wsparciu z Unii na Dolnym Śląsku mogą powstać domy opieki, kluby seniora, zatrudnieni zostaną asystenci i opiekunowie, którzy pomogą osobom samotnym, niesamodzielnym, chorym lub z niepełnosprawnościami.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×