REKLAMA

Widokowe punkty

Budują na Kłodzkiej Górze. Budują też na Jagodnej i Orlicy.

Nasi samorządowcy realizują projekt Czesko-polski szlak grzbietowy - część wschodnia. Zakłada on powstanie 11 wież widokowych w tym 7 po stronie polskiej. Dwie już są. Kolejne powstają. Jeszcze w tym roku turyści będą mogli podziwiać widoki z wieży na Jagodnej (gmina Bystrzyca Kłodzka. Będzie to drewniano-stalowa konstrukcja, z platformą widokową umieszczoną na wysokości 19 m. We wrześniu ruszyły praca przy budowie wieży na Kłodzkiej Górze. To konstrukcja stalowa z zastosowaniem profi li rurowych. Jej wysokość całkowita to 34,5 metrów. - We wrześniu, po wykonaniu niezbędnych pomiarów geodezyjnych oraz przygotowaniu dróg dojazdowych dla ciężkiego sprzętu, rozpoczęły się prace budowlane. Powstały już fundamenty budowli. Montaż całej wieży z elementów stalowych, które obecnie są wykonywane zgodnie z projektem, przewidywany jest na wiosnę 2020 roku – informuje Bartosz Wojciechowski, rzecznik starosty kłodzkiego.

W ramach projektu Czesko-polski szlak grzbietowy - część wschodnia ma powstać 11 wież widokowych, w tym 7 po polskiej stanie granicy:

> Wieża na Orlicy, Duszniki-Zdrój > Wieża na Czerńcu, Międzylesie > Wieża na Jagodnej, Bystrzyca Kłodzka > Wieża na Kłodzkiej Górze, powiat kłodzki > Punkt widokowy na Guzowatej, Radków (oddany do użytku) > Wieża widokowej na Włodzickiej Górze, gmina Nowa Ruda (oddana do użytku) > Wieża Słupiec, Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Widokowe punkty

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×