REKLAMA

Dotacje na zabytki

foto: pixabay.com

Gminni radni sypnęli groszem na zabytki.

Tym razem przyznali trzy dotacje. Pieniądze trafią do trzech parafii. Parafia św. Katarzyny w Starym Wielisławiu dostanie 60 tys. zł na wymianę pokrycia dachowego na kościele parafialnym (25 tys. zł dodał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego a 110 tys. zł – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Łączna wartość zadania z wkładem własnym parafii to ponad 210 tys. zł. Parafia św. Marcina Biskupa w Żelaźnie dostani z gminnej kasy 20 tys. zł na remont nawierzchni chodników wokół kościoła, a Parafia św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach 20 tys. zł na prace restauratorsko-konserwatorskie przy tynkach północnego transeptu kościoła w Piszkowicach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dotacje na zabytki

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×