REKLAMA

7000 nielegalnych papierosów

Zabezpieczenie ponad 700 tys. nielegalnych papierosów oraz ponad 4,4 tys. kg suszu tytoniowego, a także zatrzymanie pięciu osób, z których czterem postawiono zarzuty - to efekt pracy policjantów z CBŚP walczących z przestępczością ekonomiczną. Łączną wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie oszacowano na prawie 2,7 mln złotych. 28 stycznia 2016 r. policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Grupy Mobilnej w Zgorzelcu Izby Celnej we Wrocławiu zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów z podrobionym znakiem towarowym jednej ze znanych na rynku polskim marek. Na terenie jednej z miejscowości powiatu legnickiego w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach ujawniono linię produkcyjną służącą do przetwarzania tytoniu oraz produkcji gotowych papierosów. Wartość zabezpieczonych maszyn oszacowano na około milion złotych. Na miejscu zabezpieczono ponad 700 tys. sztuk gotowych oraz uszkodzonych papierosów (wartość uszczuplenia akcyzy - prawie 600 tys. złotych), a także ponad 4,4 tys. kg suszu tytoniowego (wartość uszczuplenia akcyzy - prawie 2,1 mln złotych). Łączną wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na prawie 2,7 mln złotych. Podczas realizacji zabezpieczono również znaczne ilości niezbędnych półproduktów służących do wytwarzania papierosów: filtrów i bibuł papierosowych oraz opakowań. W trakcie realizacji zatrzymano pięć osób, czterem z nich przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, związane z nielegalną produkcją wyrobów akcyzowych, a także z ustawy - prawo własności przemysłowej. Aktualnie trwają czynności procesowe nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 7000 nielegalnych papierosów

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×