REKLAMA

Remontują trasę spacerową

Wartość robót wraz z przygotowaniem do realizacji i nadzorami wynosi łącznie: 399 651,40 zł brutto.

fot. UMiG Bystzryca Kł.

Do końca sierpnia potrwa rewitalizacja trasy spacerowej wzdłuż murów obronnych w Bystrzycy Kł.

Od marca trwają prace budowlane na kolejnym, III etapie rewitalizacji traktu pieszego wzdłuż fortyfikacji obronnych przy ul. Międzyleśnej, na odcinku od schodów przy ul. Krótkiej do schodów przy ul. Kupieckiej. Zakres robót obejmuje: prace renowacyjne murków oporowych, doczyszczenie i drobne naprawy lica i spoin murów, wymianę fragmentu kanalizacji deszczowej, wykonanie kamienno-stalowej balustrady wzdłuż traktu, wykonanie stalowej balustrady zabezpieczającej, wykonanie nowej nawierzchni z kostki granitowej, przygotowanie i obsadzenie terenu zielenią (nasadzenia kwiatowe, żywopłotowe, wykonanie trawników). Planowany termin zakończenia robót do 31 sierpnia. Wartość robót wraz z przygotowaniem do realizacji i nadzorami wynosi łącznie: 399 651,40 zł brutto. I i II etap trasy spacerowej, zaczynając od Baszty Rycerskiej do ul. Krótkiej, został wyremontowany w latach 2017-2018. Rewitalizacja tego odcinka traktu jaki i kolejnego, przyczyni się do pokazania historycznego dziedzictwa kulturowego jakimi są mury obronne wraz z wkomponowanymi w nie basztami i bramami orazdo podniesienia atrakcyjności turystycznej i wizerunku miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Remontują trasę spacerową

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×