REKLAMA

Wyprawki dla trzylatków

Po sukcesie projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce, Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się już wrześniu. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. - W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, jaką jest biblioteka – informuje Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki w Ołdrzychowicach. Wyprawki dla trzylatków można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski, w tym także Biblioteka Gminy Kłodzko. W ramach tegorocznej akcji planujemy rozdać około 100 tys. wyprawek.

Szczegółowe informacje u bibliotekarzy
Biblioteka centralna w Ołdrzychowicach: Małgorzata Ostrowska, tel. 74 868 92 07
Filia w Bierkowicach: Bogumiła Płoskonka, tel. 518 669 576
Filia w Jaszkowej Górnej: Agata Maślanka, tel. 74 868 76 13
Filia nr 1 w Krosnowicach: Stanisława Wyspiańska-Skawina, tel. 74 868 54 42
Filia nr 2 w Krosnowicach: Małgorzata Pilipaka, tel. 74 814 34 55
Filia w Starym Wielisławiu: Ewa Włosek, tel. 74 868 27 35 Filia w Szalejowie Górnym: Monika Fedak, tel. 74 868 71 28
Filia w Wojborzu: Małgorzata Kłonowska, tel. 74 871 42 91
Filia w Wojciechowicach: Izabela Mucha, tel. 74 867 80 78
Filia w Żelaźnie: Romana Szczerbień, tel. 74 868 90 6

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyprawki dla trzylatków

Każda pliszka swój ogonek chwali. Nie inaczej zachowują się politycy i samorządowcy. Dlatego każdy sukces, a nawet pseudosukces ma tylu ojców i matek...

To już pewne. Reaktywują linię.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×