REKLAMA

Kłodzko miastem śmierdzącego smogu

W Nowej Rudzie ruszył czwarty nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców. W Polanicy-Zdroju będą wymieniać piece także w mieszkaniach komunalnych. W Kłodzku wciąż nie ma żadnego programu, który zachęcałby ludzi do likwidacji kopciuchów.

W niewielkiej Polanicy-Zdroju w ciągu ostatnich dwóch lat – dzięki dofinansowaniu - wymieniono 150 pieców. W Nowej Rudzie już prawie 260. - W tej chwili rozszerzamy nasz program walki ze smogiem i będziemy wymieniać stare kopciuchy na piece gazowe także w mieszkaniach komunalnych – deklaruje Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska.
Dynamiczna Nowa Ruda
W Nowej Rudzie trwa czwarty już nabór na dofinansowanie wymiany pieców. - Wniosków już rozliczonych mamy 187. Kolejne 71 czekają na rozliczenie - wylicza Krzysztof Czajka, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Nowej Rudzie. To miasto walczy ze smogiem od kilku lat. Wynika to także z danych z wydziału budownictwa kłodzkiego starostwa, które podliczyło, ile w ostatnich dwóch latach wydało zezwoleń na instalacje kotłów gazowych do celów grzewczych. Nowa Ruda wyraźnie wyprzedza wszystkie inne miasta i gminy powiatu kłodzkiego i ma największa dynamikę wzrostu.
Bierne i mierne Kłodzko
Tymczasem w Kłodzku nie ma żadnego programu, który zachęcałby ludzi do likwidacji kopciuchów. Mieszkańcy, którzy likwidują stare piece i przechodzą na ekologiczne kotły gazowe, nie otrzymują w tej chwili żadnego wsparcia, żadnej dotacji. Z danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wynik, że powietrze w Kłodzku jest złe. Od 1 stycznia do 24 marca tego roku (83 dni), pomimo niezbyt mroźnej zimy, dopuszczalne normy ilości pyłu zawieszonego PM 10 zostały przekroczone przez 28 dni.
Czekają, czekają, czekają...
Władze Kłodzka twierdzą, że problem smogu jest im znany. - Wciąż czekamy na rozstrzygnięcie konkursu w ramach RPO. Wniosek o dotację złożyło 14 gmin powiatu kłodzkiego i dwie ząbkowickiego. Jeśli dostaniemy pieniądze to w Kłodzku będzie można wymienić 200 pieców – mówi burmistrz Michał Piszko. - Niestety nabór został po raz kolejny wydłużony – dodaje samorządowiec. - Tylko jak długo mamy jeszcze czekać – mówi pan Mirosław (dane do wiadomości redakcji). – Chciałbym wymienić stary piec na kocioł gazowy, ale to duży wydatek, rzędu 12-13 tys. zł. Jeśli dostałby z ratusza dotacje to byłoby dużo łatwiej – dodaje kłodzczanin.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (12): Kłodzko miastem śmierdzącego smogu

Obrazek użytkownika Michael Colt
 • Michael Colt
 • 13-04-2019

Mirosławie, zgłoś się do Panów Szpytmy i Urbanowskiego! Pogrążyli Kłodzko. Pogrążyli mieszkańców...
Obrazek użytkownika Wracam , wracam
 • Wracam , wracam
 • 16-04-2019

WYKRĘCONE , kto schowa do piwnicy dutki ?
Obrazek użytkownika Marianna
 • Marianna
 • 17-04-2019

PiS obiecywał przed wyborami pieniądze na walkę ze smogiem. Obiecywał... Obietnicy nie dotrzymał, jak ze wszystkim!
Obrazek użytkownika Cześć
 • Cześć
 • 17-04-2019

PiS skutecznie buduje patologie czego dowodem jest rodzina Klodzka pokazuje komu jest lepiej rodzicom a nie dzieciom .Tak trzeba pomagać ale z głową to ma być wędka a nie odrazu ryba to ma być zachęta do pracy a nie tworzenia nierobów co dzisiaj mamy .PiS to typowa partia w stylu dawnej epoki kto z nami ten ma a kto przeciw wróg .PO zapomniało o zwykłym człowieku ci dają ale koszt tego jest wielki .Służba zdrowia umiera .Nauczyciele i cala budżetowka na głodotych .Podatki sprytnie podnoszone Teraz zamach na II filar jawna kradzież a taki krzyk jak PO zabrało na ZUS dlaczego nie może być II filara ?dlaczego jak chce się przerzucić na III filar trzeba płacić aż 15% bo kupują głosy to powinno być karalne .Dadzą wszystko byle u władzy tylko kosztem nie Partii ich kieszeni ,oni się mają dobrze w spolkach dojenie jawne i nic im nie zrobisz prorocy jak za komuny chronią ich czego dowodem jest nasz AS jakby go rozliczona w zgodzie z prawem to by nie było tylu problemów i długów . Łatwo się sprzedajemy a szczególnie łatwo ci co mówią wierze tylko w co wierzy i jaka ma wiarę kapłan który zamiast łączyć w imię najwyższego ,dzieli dla polityki a ci z rączkami w górę w pierwszych szeregach .Biblia mówi o takich mówi i młyny Bożej sprawiedliwości miela pomału ale wymiela i tacy jak były As zostanie rozliczony w zgodzie z prawem a nie partyjną przynależnościa .Idziemy droga Gracji i upadniemy jak Grecja ale tacy jesteśmy ze dopiero jak trwoga .
Obrazek użytkownika M.K
 • M.K
 • 18-04-2019

Boss umiłowany to człowiek czysty jak Łza .Ten skromny uczciwy człowiek nawet muchy by nie skrzywdził nie to co obecny zniszczył mnie Boss mi podał dłoń zaopiekowal się jak ojciec .Juz niedługo wracamy do gry Boss komisarzem to pewne bo jak innaczej może być cala wina to po obecnego stronie
Obrazek użytkownika M.K
 • M.K
 • 18-04-2019

PANIE ZARZĄDCO KLODZKA PAKUJ SIĘ I III IDZIE KOMISARZ PRAWDZIWY GOSPODARZ BOSS.
Obrazek użytkownika M.K
 • M.K
 • 18-04-2019

PANIE ZARZĄDCO KLODZKA PAKUJ SIĘ I III IDZIE KOMISARZ PRAWDZIWY GOSPODARZ BOSS.
Obrazek użytkownika M.K
 • M.K
 • 18-04-2019

PANIE ZARZĄDCO KLODZKA PAKUJ SIĘ I III IDZIE KOMISARZ PRAWDZIWY GOSPODARZ BOSS.
Obrazek użytkownika M.K
 • M.K
 • 18-04-2019

PANIE ZARZĄDCO KLODZKA PAKUJ SIĘ I III IDZIE KOMISARZ PRAWDZIWY GOSPODARZ BOSS.
Obrazek użytkownika Mis
 • Mis
 • 18-04-2019

Dlaczego Boss Komisarzem ,? Proste to w chwili obecnej jeden z dwóch ludzi po za słynnym managerem najlepszym biznesmenem w mieście Boss ma najwyższą wiedzę rzadzenia a nie zarzadzania tym miastem .Wszystkie sukcesy miały miejsce za czasów Bossa który oddłużył to miasto i rozbudowal .Boss nie wchodził w spory z przedsiębiorcami jak obecny zarządca i nie płacił odszkodowań .Boss miał szacunek do urzędników nie zwalnial jak teraz się dzieje bo Boss to DUSZA CZŁOWIEK Z MENAGEREM JAK PRAWDZIWI OJCOWIE . Boss codziennie był w terenie dlatego potrzebował mieć samochód służbowy obecny niema bo i poco jak siedzi pod kluczem .Dlatego stawiam na uczciwość zetelelnosc i sprawiedliwosc chodzaca dobroć i szczęście tego miasta dlatego Boss komisarzem ,komisarzem bumu rozwoju umiłowanym przez mieszkańców .
Obrazek użytkownika Mis
 • Mis
 • 18-04-2019

Dlaczego Boss Komisarzem ,? Proste to w chwili obecnej jeden z dwóch ludzi po za słynnym managerem najlepszym biznesmenem w mieście Boss ma najwyższą wiedzę rzadzenia a nie zarzadzania tym miastem .Wszystkie sukcesy miały miejsce za czasów Bossa który oddłużył to miasto i rozbudowal .Boss nie wchodził w spory z przedsiębiorcami jak obecny zarządca i nie płacił odszkodowań .Boss miał szacunek do urzędników nie zwalnial jak teraz się dzieje bo Boss to DUSZA CZŁOWIEK Z MENAGEREM JAK PRAWDZIWI OJCOWIE . Boss codziennie był w terenie dlatego potrzebował mieć samochód służbowy obecny niema bo i poco jak siedzi pod kluczem .Dlatego stawiam na uczciwość rzetelność sprawiedliwosc chodzaca dobroć i szczęście tego miasta dlatego Boss komisarzem ,komisarzem bumu rozwoju umiłowanym przez mieszkańców .
Obrazek użytkownika młot na debili
 • młot na debili
 • 18-04-2019

M.K chyba jeszcze jesteś wczorajszy ?nie płacił odszkodowań ,nie wchodził w spory z przedsiebiorcami .Młyn 11.5 miliona .Elektrownie ponad 800 tys .Przedszkole ponad Banie gruba .Amnezja po alkoholowa to wszystko przez uczciwego i umiłowanego .Nie tak dawno na samo nazwisko szalales z złości a dzisiaj manipulujesz zasługami jakich nie było jak oddłuzyl co siebie .Nie pij tyle .

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×