REKLAMA

Rekord szynobusów

Koleje Dolnośląskie zamknęły rok 2015 rekordową liczbą ponad 5 mln przewiezionych pasażerów

Ubiegłoroczny wynik zanotowany przez KD jest niemal o ćwierć miliona lepszy niż zakładano w planie. W stosunku do poprzednich lat, przewóz poszybował w górę w imponującym tempie. W porównaniu z rokiem 2014, z oferty Kolei Dolnośląskich skorzystało o 1,6 mln podróżnych więcej (wzrost o 45 proc.), a w porównaniu z rokiem 2013 o 2,8 mln więcej (wzrost o 116 proc.). Oznacza to, że spośród wszystkich przewoźników kolejowych w Polsce, Koleje Dolnośląskie odnotowują w ostatnich latach najszybszy przyrost liczby pasażerów. KD w ostatnich latach znacznie przyspieszyły w swoim rozwoju. Niewielki, budowany od podstaw, lokalny przewoźnik, w ciągu kilku lat stał się stabilnym przedsiębiorstwem, o rosnącym znaczeniu dla rynku przewozów pasażerskich. Nie tylko w regionie. Rok rocznie odnotowując zarówno wzrost swoich wyników przewozowych, jak i finansowych.

 

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Kłodzkiej nr 332

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rekord szynobusów

W Polsce jest 130 wód mineralnych. W powiecie kłodzkim mamy ich 15.

Powiat kłodzki planuje w 2020 roku wydać ponad 210 mln zł. Tylko 10,9 mln zł to wydatki inwestycyjne. To niecałe 6 procent budżetu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×