REKLAMA

Nie chcą wymieniać kopciuchów

Można dostać do 10 tys. zł za wymianę kopciucha w mieszkaniu i do 20 tys. za wymianę kopciucha w domu jednorodzinnym. Problem w tym, że w magistracie złożono dotychczas tylko 10 wniosków. Czy Kłodzko ma w d... czyste powietrze?

W Kłodzku trwa nabór wniosków o przyznanie dotacji na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Do zakończenia naboru pozostał 1 miesiąc. Okazuje się, że zainteresowanie wymianą kopciuchów, w mieście w którym smog występuje przez kilkadziesiąt dni w roku (w styczniu tego roku dni z przekroczoną dopuszczalną normą dla pyłów PM 10 było aż osiem), jest bardzo małe. - Dotychczas złożono tylko 10 wniosków - wylicza Daniel Jakubowski, rzecznik prasowy burmistrza Kłodzka. Dlaczego tylko dziesięć? Mieszkańców zniechęca skomplikowana procedura programu „Czyste powietrze” (między innymi to, że wniosek wypełnia się w internecie). - To nie jest jednak problem, bo pracownicy urzędu chętnie pomogą w jego wypełnieniu – zachęca Daniel Jakubowski, zachęca, bo to pierwszy program dotowania wymiany kopciuchów w Kłodzku. W innych gminach takie programy działają od wielu lat. - W Polanicy-Zdroju wymieniliśmy już 200 kopciuchów - wylicza Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. - Program „Czyste powietrze” jest rzeczywiście skomplikowany i mało mieszkańców się nim interesuje. W Polanicy realizujemy na szczęście jeszcze jeden program, który cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem mieszkańców – dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie chcą wymieniać kopciuchów

Fot. KWP Wrocław

Powiat Kłodzki: beczki z amfetaminą zakopane w lesie

Powiat Kłodzki: powiat nie będzie otrzymywał takich danych z kłodzkiego Sanepidu z naszego terenu

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×