REKLAMA

O cztery klasy większa

Rozbudowa Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym wciąż trwa.

Gmina Kłodzko otrzymała właśnie na ten cel drugie już dofinansowanie. Tym razem 433 tys. zł. W ubiegłym tygodniu minister Michał Dworczyk osobiście przekazał wójtowi Zbigniewowi Turowi promesę na dofinansowanie gminnej inwestycji. Gmina realizuje drugi etap rozbudowy swojej podstawówki. - Inwestycja zostania zakończona w tym roku – zapewnia wójt Tur. - W 2019 roku, na I etap rozbudowy tej szkoły dostaliśmy 500 tys. zł – przypomina samorządowiec. Inwestycja ruszyła we wrześniu ubiegłego roku. Szkoła w Szalejowie Górnym to stosunkowo nowym obiekt, bo do użytku oddano ją niespełna 9 lat temu, ale już wówczas była za mała w stosunku potrzeb. Po wygaszeniu gimnazjów, kiedy stała się placówką ośmioklasową, nowe pomieszczenia okazały się niezbędne. Powstaną cztery nowe klasy, gabinet psychologa i logopedy, pokój nauczycielski oraz świetlica. Koszt inwestycji to 2,3 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): O cztery klasy większa

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×