REKLAMA

Turniej z braćmi Zielińskimi

Srebrny medal wywalczyli orlicy Nysy Kłodzko w turnieju o Puchar Krzywej Wieży. W zawodach rywalizowali również zawodnicy z Bystrzycy Kłodzkiej. Patronat nad zawodami objęli bracia Zielińscy, którzy osobiście dopingowali piłkarzy. Zawody rozegrano w sobotę, 27 grudnia. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Kłodzczanie zagrali z dwoma drużynami gospodarzy oraz Polonią Bystrzycą Kłodzką. Nysa zajęła w tej fazie drugie miejsce, zdobywając pięć oczek. Kłodzczanie pokonali 2:0 Polonię oraz zremisowali 1:1 z Orłem I i bezbramkowo z Orłem II. Pierwsze miejsce zajął pierwszy zespół gospodarzy. Na trzecim miejscu tą część zawodów zakończyli zawodnicy z Bystrzycy Kłodzkiej, którzy zainkasowali trzy oczka w meczu z Orłem II. Nysa awansowała do półfinału zawodów, gdzie za rywala miała zwycięzcę grupy B, Bielawiankę Bielawa. Kłodzczanie zwyciężyli 2:0 po golach Bachmatiuka i Bromboszcza. W finale MKS zagrał z Victorią Wałbrzych. Drużyna prowadzona przez Pawła Adamczyka musiała uznać wyższość wałbrzyskich zawodników, ulegając im 1:2. Rywale prowadzili już 2:0. Kłodzczanie strzelili kontaktowego gola za sprawą Bromboszcza, ale do remisu nie udało się doprowadzić. Trzecie miejsce zajęła Bielawianka, która okazała się lepsza od Orła I. Oprócz sportowej rywalizacji była okazja do poznania braci Zielińskich (na zdjęciu). Zawodom towarzyszył Piotr, zawodnik włoskiego Udinese, obecnie wypożyczony do Empoli oraz jego brat Paweł, piłkarz ekstraklasowego Śląska Wrocław. Obydwaj piłkarze – wychowankowie Orła - uroczyście otworzyli turniej, wręczali nagrody, medale, a na koniec rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z młodymi adeptami sztuki piłkarskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Turniej z braćmi Zielińskimi

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

O najnowszej książce „Miłość leczy rany”, jej głównym bohaterze Unkasie, rozmowach przez więzienne kraty, a także o przyjeździe do Srebrnej Góry, z pisarką Katarzyną Bondą rozmawiała Karolina Golak.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×