REKLAMA

Koalicja Obywatelska w sejmiku wzmacnia poparcie strajku kobiet

Koalicja Obywatelska w sejmiku dolnośląskim: Chcemy mieć wybór, a nie zakaz!

Fot. Magdalena Piasecka

Konflikt w sejmiku województwa dolnośląskiego zaognia się. Koalicja wzmacnia swoje poparcie w sprawie strajku kobiet. Radni z PiS-u nie stawiają się na posiedzeniu sejmiku

Koalicja Obywatelska zmienia zdanie. Kilka dni temu sejmik województwa dolnośląskiego przyjął uchwałę, w której radni popierają działania strajku kobiet. Uchwała została przyjęta większością głosów. Nie podpisali się pod nią radni Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Dodatkowo wyrazili swój sprzeciw w oświadczeniu, o którym pisaliśmy wcześniej:

http://klodzko24.eu/strajk-kobiet-rozpad-koalicji-w-sejmiku-dolnoslaskim

 

Natomiast radni Koalcji Obywatelskiej, choć głosowali za uchwałą, to teraz odcinają się od jej treści. Na początku zgadzali się z treścią dokumentu, w którym wyrażano niepokój wobec obecnej sytuacji kobiet w kraju. Obecnie uważają, że jest o wiele gorzej i nie chodzi już tylko o niepokój. 

 

Lawina ruszyła. Koalicja Obywatelska nie chce kompromisu

- Dziś chcieliśmy powiedzieć: Niech będzie nas stać na odwagę w nazywaniu rzeczy i zjawisk po imieniu. Bo tego właśnie oczekują od nas osoby, które na ulicach naszych miast mają odwagę mówić o tym, co w naszym kraju zostało bezpardonowo naruszone, o niesprawiedliwości i niegodziwości, która się dzieje na naszych oczach. Lawina ruszyła, unikanie debaty publicznej będzie oznaczało złamanie zasad demokracji I żadne „grzeczne” i „dyplomatyczne” określenia tego już nie zmienią. To potężna fala gniewu. Nazwijmy to po imieniu, bo chcemy mieć #wybórAnieZakaz - grzmią samorządowcy. 

 

Samorządowcy z PiS-u nie pojawili się na obradach sejmiku. Nie było kworum 

Na kolejnej sesji sejmiku województwa, która miała poruszyć problem strajków nie pojawili się radni z PiS-u oraz ich koalicyjni koledzy z ugrupowania Bezpatryjnych Samorządowców. Takie zachowanie piętnuje Michał Nowak, przewodniczący Młodych Demokratów na Dolnym Śląsku. - W zeszłym tygodniu na ręce dolnośląskich Radnych przekazaliśmy apel o jednoznaczne poparcie protestów w obronie praw kobiet. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjni Samorządowcy stchórzyli i zerwali kworum na dzisiejszej Sesji. Takie skandaliczne zachowanie jasno wskazuje jak Państwo Radni szanują obywateli, których reprezentują - mówi Nowak. Radni nie przychodzą na sesję, a więc czy biorą pensję za siedzenie w domu i unikanie obowiązków służbowych? Czy partyjne przepychanki radnych powinny wpływać na funkcjonowanie sejmiku? 

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koalicja Obywatelska w sejmiku wzmacnia poparcie strajku kobiet

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Fot. Canva

Kłodzko: Wczoraj przed północą, dzięki wzorowej obywatelskiej interwencji, zatrzymano kobietę, która “na podwójnym gazie” jechała po alkohol.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×