REKLAMA

Autostopem przez Amerykę Środkową i Południową

Gośćmi będą Wojciech Malich i Sebastian Hennig, którzy wybrali się w podróż po Ameryce Środkowej i Południowej

Zapraszamy do kłodzkiej biblioteki na spotkanie z cyklu W 80. spotkań dookoła świata. Bohaterami będą Wojciech Malicha i Sebastian Hennig, którzy wybrali się w podróż po Ameryce Środkowej i Południowej. Głównie - stopem. Wiele zobaczyli, wiele przeżyli, wiele się nauczyli. Zdani na siebie 24 godziny na dobę poznali smak przyjaźni. Sebastian, na krótko przed swoimi 25. urodzinami, poczuł zew przygody. Pragnienie poznawania świata było tak silne, że postanowił ruszyć w podróż życia. Jeśli nie teraz, to kiedy? Zanim jednak zdążył podjąć jakąkolwiek decyzję, odezwał się do niego dawno niewidziany przyjaciel, Wojtek, proponując wspólną podróż do serca Ameryki Środkowej. Przypadek czy zrządzenie losu?

Sebastian i Wojtek, przebywszy ocean, zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje, aż wreszcie dotarli do Brazylii. Na jedzenie i noclegi zarabiali… robiąc zdjęcia polaroidem, a za gościnę dziękowali pysznymi daniami, w których przyrządzaniu mistrzem jest Sebastian. W pewnym momencie ich ścieżki skrzyżowały się z krokodylem i lokalną mafią, a z takich opałów niełatwo jest wybrnąć…

Swoje przygody opisali w książce "Aventura", którą będzie można kupić podczas spotkania 1 lutego 2017 roku, o godz. 18:00 w Saloniku Prasowym.

- Zapraszamy do lektury „Anentura” aby dowiedzieć się między innymi, o wspaniałych ludziach poznanych w podróży a także szacunku do Jana Pawła II traktowanego w Ameryce Środkowej i Południowej z jeszcze większym szacunkiem i miłością niż w ojczyźnie. Wszędzie jako Polacy byliśmy traktowani z niesamowitą serdecznością - zachęcają autorzy.

To jest opowieść o prawdziwej przyjaźni, wspieraniu się w ciężkich chwilach i wzajemnej nauce - mówi Wojciech Malicha.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Autostopem przez Amerykę Środkową i Południową

Bardzo wysoką karę może zapłacić osoba, która bezprawnie wcięła cztery ośmiometrowe świerki w Dusznikach.

Policja zatrzymała kolejną osobę, która kierowała samochodem pomimo sądowego zakazu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×