REKLAMA

Będzie apelacja

foto: dolny-slask.org.pl

Zapadły wyroki w dwóch głośnych sprawach o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. 8 lat za zabitego z Owczej Góry. 7 lat za morderstwo na Korytowskiej.

Pod koniec stycznia zapadł wyrok w głośnej sprawie szczątków ukrytych w dywanie, które znaleziono na Owczej Górze w Kłodzku. Ernest S. usłyszał wyrok 8 lat więzienia, Artura B. skazano na 5 lat pozbawienia wolności, a Bogusława P. na 4 lata. Wyrok jest nieprawomocny. - Prokuratura nie będzie wnosić apelacji – mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. Trzej skazania mężczyźni (koledzy denata) wspólnie pili alkohol. Po jednej z imprez pobili swojego 60-letniego znajomego ze skutkiem śmiertelnym. Szczątki ofiary znaleziono w listopadzie 2017 roku w pobliżu fortu Owcza Góra w Kłodzku. Były zawinięte w dywan i wrzucone do jamy w ziemi. Przeleżały tam pół roku. Kolejna tragedia rozegrała się 6 stycznia 2018 roku przy ul. Korytowskiej w Kłodzku. Znaleziono tam ciało 40-letniego mężczyzny. Przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu był krwiak wewnątrzczaszkowy. Śledczy ustalili, że kłodzczanin został dotkliwie pobity. Ograniczono mu także wolność i zmuszano do wykonywania innych czynności seksualnych. W tej sprawie zatrzymano czterech mężczyzn. Jeden z nich, Piotr S., usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. 24 stycznia sąd w Świdnicy skazał go na 7 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny. - Wystąpiliśmy do sądu o pisemne uzasadnienie tego wyroku i prawdopodobnie złożymy apelację – zapowiada prokurator Sałacki. Pozostali oskarżeni w tej sprawie mężczyźni będą odpowiadać przed sądem w Kłodzku. Oni mają zarzuty krótkotrwałego pozbawienia wolności i zmuszania do wykonywania innych czynności seksualnych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Będzie apelacja

Obrazek użytkownika Kazik
  • Kazik
  • 17-02-2019

Można zabić, gwałcić, a wyroki takie jak widać. Dopóki nie zaostrzy się prawa, tak jak obiecywał Ziobro, to będzie jak będzie.
Obrazek użytkownika Kazik 2
  • Kazik 2
  • 17-02-2019

Dokąd ,dokąd będzie polityka i rodzinne schedy dotąd będą takie wyroki .Zabrać aplikacje korporacji a egzamin państwowy tak by w zawodach .Sędzia i Prokurator była zdrowa konkurencja .Prezes Sądu Najwyższego wybierany w wyborach powszechnych przez naród .KRS wybierana przez Naród .Dzisiaj masz plecy lub odpowiednią przynależność polityczna jesteś nie karalny czego dowodem jest nasza mała ojczyzna gdzie prorok zamiast oskarżać stał się obrońca .Mam nadzieje ze tacy nie godni pełnienia tych zacnych stanowisk będą rozliczeni tak by już nigdy inny tego nie czynił .Odpolitycznic wymiar sprawiedliwości .
Obrazek użytkownika Kazik 3
  • Kazik 3
  • 17-02-2019

Sami swoi tu jak zawsze , a jak trzeba to przekręcą kota ogonem

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×