REKLAMA

Powiat po ulewach

16 razy wyjeżdżali strażacy do podtopień w Nowej Rudzie, Radkowie i okolicznych wsiach. Teraz trwa szacowanie strat po gwałtownych deszczach, które nawiedziły nas w długi weekend.

Większa fala poszła na Radków i Ścinawkę - tam było najgorzej mówią o deszczach noworudzcy strażacy. W samej Nowej Rudzie podtopień było mniej. - Ścinawka Górna nr 97, 98 (piwnica) i 94, altana w Radkowie, ul. Mickiewicza 16 w Ścinawce Śr., Dom Pomocy Społecznej, zalane drogi i Pałac Sarny, gdzie woda wlała się na korytarze i do restauracji i naniosła mnóstwa błota, ale na szczęście nic nie uszkodziła. W niektóre miejsca jednostki OSP jeździły dwukrotnie - wylicza zdarzenia związane z ulewnymi deszczami Rafał Chorzewski, szef noworudzkich strażaków.
W Nowej Rudzie mniej
W mieście i gminie Nowa Ruda było spokojniej niż w Radkowie. Tu jednak pomoc strażaków też była potrzebna. - W Czerwieńczycach zalana była droga i jedna z piwnic. Woda wdarła się też do kościoła w Woliborzu, ale na szczęście tu strat nie ma. Zalany został też sklep przy ul. Słupieckiej w dzielnicy Słupiec - mówi Chorzewski. Zalane zostały też 3 sklepy przy ul. Kłodzkiej w dzielnicy Słupiec. Teraz właściciele szacują straty, aby dochodzić swoich roszczeń u ubezpieczyli. Pomocy od władz miasta na razie żaden z poszkodowanych w Nowej Rudzie nie chce. - Nie dotarły do nas informacje o uszkodzeniu mienia komunalnego. Przy urzędzie funkcjonuje komisja stała do szacowania strat w mieniu komunalnym, jeżeli mamy z takim przypadkiem do czynienia. Jeszcze nie zostały podjęte konkretne kroki w sprawie ewentualnej pomocy - informuje Krzysztof Czajka, rzecznik noworudzkiego magistratu. Szacowanie szkód, jak informuje Barbara Adamska trwa również w gminie Nowa Ruda. Tam również pracuje komisja do szacowania strat.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Powiat po ulewach

Obrazek użytkownika Pytam
  • Pytam
  • 15-06-2018

http://tw-24.pl/radkow-wyszedl-z-aglomeracji/
Obrazek użytkownika Pytam
  • Pytam
  • 15-06-2018

– Po przystąpieniu Świdnicy to jest już zupełnie inna specyfika gospodarcza – tłumaczy burmistrz Radkowa, Jan Bednarczyk. – Będziemy teraz współpracować w ramach okręgu Ziemia Kłodzka – dodaje. Pomysłodawca i lider aglomeracji, prezydent Roman Szełemej, nie ukrywa, że ta decyzja była dla nich niezrozumiała i zaskakująca. Już po podjęciu decyzji przez radnych Radkowa okazało się, że w nowej perspektywie unijnej do ich dyspozycji będzie co najmniej 800 mln złotych.

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×