REKLAMA

Szkolna kumulacja

Logowanie w dwóch kolorach. Uczniowie podstawówek wybierają kolor niebieski, gimnazjaliści zielony.

Od 13 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich dotychczasowych gimnazjów mogą składać elektronicznie wnioski o przyjęcie do I klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat kłodzki. Co do zaoferowania dwóm rocznikom ma powiatowa oświata? Dwa licea (w Kłodzku i Nowej Rudzie), 5 techników (dwa w Kłodzku oraz w Nowej Rudzie, Bystrzycy Kłodzkiej i Polanicy-Zdroju) i 5 szkół branżowych I stopnia (dwa w Kłodzku i po jednej w Nowej Rudzie i Bystrzycy Kł.). Oprócz oferty powiatowej należy pamiętać o placówkach prowadzonych przez gminy (m.in. licea w Bystrzycy Kłodzkiej i Lądku-Zdroju) oraz tych niepublicznych, a jest ich całkiem sporo.
Nie pomyl naboru
Nabór elektroniczny na rok szkolny 2019/2020 prowadzony będzie odrębnie dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Każdy kandydat, po zarejestrowaniu na stronie internetowej: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/ otrzyma swój identyfikator i hasło. Uczniowie szkół podstawowych wybierają logowanie w kolorze niebieskim, natomiast uczniowie gimnazjum logowanie w kolorze zielonym. Bezpośrednio po zalogowaniu każdy kandydat będzie mógł wybrać trzy szkoły. Kandydat, któremu wyniki pozwalałyby zostać przyjętym do kilku klas, zostanie umieszczony w tej, która znajduje się najwyżej na jego liście preferencji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szkolna kumulacja

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×