REKLAMA

Szkolna kumulacja

Logowanie w dwóch kolorach. Uczniowie podstawówek wybierają kolor niebieski, gimnazjaliści zielony.

Od 13 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich dotychczasowych gimnazjów mogą składać elektronicznie wnioski o przyjęcie do I klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat kłodzki. Co do zaoferowania dwóm rocznikom ma powiatowa oświata? Dwa licea (w Kłodzku i Nowej Rudzie), 5 techników (dwa w Kłodzku oraz w Nowej Rudzie, Bystrzycy Kłodzkiej i Polanicy-Zdroju) i 5 szkół branżowych I stopnia (dwa w Kłodzku i po jednej w Nowej Rudzie i Bystrzycy Kł.). Oprócz oferty powiatowej należy pamiętać o placówkach prowadzonych przez gminy (m.in. licea w Bystrzycy Kłodzkiej i Lądku-Zdroju) oraz tych niepublicznych, a jest ich całkiem sporo.
Nie pomyl naboru
Nabór elektroniczny na rok szkolny 2019/2020 prowadzony będzie odrębnie dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Każdy kandydat, po zarejestrowaniu na stronie internetowej: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/ otrzyma swój identyfikator i hasło. Uczniowie szkół podstawowych wybierają logowanie w kolorze niebieskim, natomiast uczniowie gimnazjum logowanie w kolorze zielonym. Bezpośrednio po zalogowaniu każdy kandydat będzie mógł wybrać trzy szkoły. Kandydat, któremu wyniki pozwalałyby zostać przyjętym do kilku klas, zostanie umieszczony w tej, która znajduje się najwyżej na jego liście preferencji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szkolna kumulacja

Czy ta bezprecedensowa sprawa zamieni się w bezprecedensowy falstart? Kolejny termin rozprawy były proboszcz kontra biskup za trzy miesiące.

foto: pixabay.com

Od 490 tys. zł w podlaskich Przytułach do ponad 6 mld w Warszawie – tak według prognoz Ministerstwa Finansów ukształtują się przyszłoroczne dochody gmin i miast z udziału w podatku PIT. Z naszych podatków dochodowych wpłynie w 2020 roku do samorządowych kas blisko 55 mld zł. Ile wezmą nasze gminy?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×