Na szczycie bez zmian

Inauguracja rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej okręgówki przyniosła wiele niespodzianek

Pięć pierwszych zespołów w tabeli nie zdołało wygrać swoich spotkań w pierwszej wiosennej kolejce. Mimo to lider z Nowej Rudy i tak powiększył przewagę nad resztą stawki. Piast zremisował na własnym boisku 1:1 z broniącym się przed spadkiem Kryształem. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy ze Stronia Śląskiego. W 55 minucie na listę strzelców wpisał się Bugajski. Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później, gdy rzut karny na gola zamienił najlepszy zawodnik Piasta, Daniel Chęciński. Zespół Karola Ulatowskiego wywalczył tylko punkt, ale i tak powiększył dystans nad drugim w tabeli zespołem Zjednoczonych oraz trzecią Nysą Kłodzko. Drużyna z Żarowa przegrała 2:3 z Unią Złoty Stok, a Nysa musiała uznać wyższość Skalnika (0:2). Gościnna była Iskra Jaszkowa Dolna, która na własnym boisku przegrała 0:1 ze Stalą Świdnica. Zespół z Jaszkowej Dolnej od 25 minuty grał w osłabieniu, gdy za dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę plac gry musiał opuścić kapitan Wojciech Galiński. Goście grę w przewadze  wykorzystali na kwadrans przed końcem meczu, gdy po dośrodkowaniu Furmankiewicz płaskim strzałem tuż przy słupku ustalił wynik spotkania. Aż siedem goli padło w Lądku-Zdroju, gdzie miejscowy Trojan podejmował Piławiankę. Zespół z Piławy Górnej dwukrotnie obejmował w tym spotkaniu prowadzenie, ale za każdym razem gospodarze doprowadzali do wyrównania. Później do siatki trafiał już tylko Trojan, wygrywając ostatecznie 5:2. Trzy gole w meczu strzelił Jacek Stępień, a po jednym dołożył Paweł Skowron oraz Marcin Poświstajło.