REKLAMA

Kudowa Zdrój: Budżet Obywatelski uchwalony

Fot. kudowa.pl

Kudowa Zdrój: mieszkańcy wybrali pięć spośród dziesięciu propozycji, które zostały zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

W przyszłym roku zostanie doposażona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. 1 Maja 49 w Kudowie Zdrój. Za kwotę ponad 46,2 tys. zł gmina zakupi specjalistyczne ubrania, hełmy, google i odblaski, które poprawiających komfort i bezpieczeństwo strażaków podczas działań Prawie 50 tys. zł zostanie przeznaczone na pracownie komputerowe w budynkach Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła Stoły do gry w ping – ponga i do gry w piłkarzyki wraz z oprzyrządowaniem zostaną osadzone przy Szkole Podstawowej nr 3 w Czermnej. Ta inwestycja wyniesie prawie 10 tys. zł Ponad 17,5 tys. zł zostanie przeznaczone w ramach projektu o nazwie Magiczna Pstrążna, czyli dwie legendy: Czartowski Kamień i Tajemnicza Kapliczka Projekt ma na celu przybliżenie legend z terenu Kudowy-Zdroju poprzez postawienie tablicy z legendą o Czartowskim Kamieniu i oczyszczeniu kapliczki przydrożnej związanej z legendą o nawiedzonym domu znajdującym się obok niej. W ramach projektu dodatkowo zamieszczone zostaną kierunkowskazy do Skansenu w Pstrążnej oraz na Błędne Skały, z podaniem odległości. Ponadto przy tablicy z legendą o Czartowskim Kamieniu zostanie postawiony ławostół. Źródełko w górnej części Czermnej zostanie usprawnione za kwotę 11,4 tys zł. Zostanie wykonana nowa instalacja (studzienka) i zostanie zakupiony i zamontowany ozdobny zlew ogrodowy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kudowa Zdrój: Budżet Obywatelski uchwalony

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni powiatu kłodzkiego i starosta Maciej Awiżeń odpowiedzieli na oświadczenie Krystyny Śliwińskiej. Samorządowcy są oburzeni.

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×