REKLAMA

Polsko - czeski projekt

Ze Szczytnej i Dusznik do Łężyc. Z Karłowa do granicy z Czechami. Powiat Kłodzki wspólnie z partnerem z Czech realizuje projekt „Poprawa transgranicznej dostępności pogranicza w obrębie Gór Stołowych”.

Po polskiej stronie granicy zmodernizowane zostaną trzy drogi powiatowe: Łężyce – Duszniki-Zdrój (ok. 3,5 km); Łężyce – Złotno – Szczytna (ok. 7,5 km); Karłów – Ostra Góra – granica z Czechami (ok. 5,5 km). W ramach inwestycji zostanie wzmocniona istniejąca konstrukcja jezdni wraz z wykonaniem nowej nawierzchni asfaltowej, odwodnieniem drogi oraz budową urządzeń bezpieczeństwa ruchu (bariery ochronne). Ze względu na fakt, iż drogi są stosunkowo wąskie, konieczne są miejscowe uzupełnienia poboczy. Ponadto, zakres przedsięwzięcia obejmuje również łagodzenie łuków, co umożliwi swobodny przejazd pojazdom oraz poprawi widoczność na łukach poziomych i pionowych. Planowany termin zakończenia robót to listopad 2019 r. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych DROGMOST z Kłodzka.
Nowy asfalt do Spalonej
Trwa także przebudowa drogi powiatowej Spalona - Bystrzyca Kł. W chwili obecnej układana jest pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej, pomiędzy Nową Bystrzycą a Spaloną. Zadanie realizowane jest w ramach projektu transgranicznego „Poprawa dostępności Gór Orlickich i Bystrzyckich”. - Projekt rozpoczął się w roku ubiegłym i będzie trwał do 2019. W tym roku zostanie przebudowana droga na obszarze pozamiejskim, natomiast w przyszłym roku prace będą prowadzone w samej Bystrzycy Kł., gdzie oprócz nawierzchni, będą odbudowywane chodniki oraz kanalizacja deszczowa - informuje Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Polsko - czeski projekt

Obrazek użytkownika ZAMG Kłodzko do likwidacji
  • ZAMG Kłodzko do...
  • 27-05-2018

ZAMG Kłodzko do likwidacji. To Spółka Miasta Kłodzka, która jest powołana do przejmowania do siebie zadań Miasta, których Miasto nie potrafi racjonalnie zrealizować To taki potworek do przejadania. Przejęła Basem, Twierdzę i już za kilka tygodni przejmie OSiR w Kłodzku. Na basenie woda źle filtrowana, młody zdrowy chłopak się utopił i Prezes ZAMG nawet nie odwołał Kierownika. jestem ciekawy czy prokurator powinien odwołać Prezesa czy Rada Radzorczą. Twierdza płaci ze swoich dochodów do ZAMG na długi basenu, zarządzajacy mieniem Miasta i wspólnot ( te same osoby ) nie potrafią wyłonić wykonawcy robót dla 4-ch wspólnot na rewitalizacje ich budynków z 60-o procentowym dofinansowanie z UE. Zapewne pieniądze przepadną bo czas wykonania prac remontowych mija w marcu 2019r . Jednak kierownictwo ZAMG dorabia niezłą kasę za liczne dodatkowe fuchy za Zarządzanie i zlecanie robót dla wspólnot mieszkaniowych w Kłodzku i w Kudowie Zdroju. ZAMG nie posiada nawet swojej aktualnej strony BIP. Informację Publiczne mają z 2015r. Nie można sie nawet dowiedzieć kto jest w radzie nadzorczej tego bałaganu. Czy może Rada Miejska i Media z prasa lokalną zajmą się dokładniej co się tam wyrabia? Czy kierownictwo uzyskuje dochody z finansów spółki przez świadczenie usług na kilku umowach cywilnych. Czy pobiera wynagrodzenia ze stosunku pracy za nadzorowanie mienia komunalnego Miasta, a jednocześnie prowadząc działalność gospodarczą świadczy usługi zarządcze dla wspólnot, których Gmina Miejska jest większościowym udziałowcem. To wszystko jest prywata na mieniu publicznym zalegalizowanym przez Burmistrza Kłodzka i Prezesa ZAMG. Czy Przewodniczący Rady Miejskiej i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej tez ten stan rzeczy legalizują ?
Obrazek użytkownika Do znudzenia
  • Do znudzenia
  • 27-05-2018

I dobrze , dobrze coraz lepiej , a teraz za wyjaśnienie wszystkich tajemniczych śmierci , studentów ,księgową z Agatu księdza i tych z Ludwikowic dwóch naraz , , i nikogo nie wrabiać a przyłożyć się solidnie , ludzie wszystko wiedza , oczyścić z dziadostwa naprawdę , i skazywać za napady a nie darować , chronić tych co po niektórych .. Wtedy ludzie będą przyjeżdżać bo tak słynne są od tych złych rzeczy tu w Polsce jak i za granica , komuna się skończyła , i koniec z zacieraniem i tuszowaniem tak jak kiedyś było .

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×