REKLAMA

Służba zdrowia bez granic

Fizjoterapeuci z polanickiego szpitala dojeżdżają Toyotami do niepełnosprawnych. Stomatolog z Kłodzka wyruszy busem do szkół.

Nasza służba zdrowia wychodzi poza mury szpitali i przychodni. Polanickie Specjalistyczne Centrum Medyczne od 4 dni rehabilituje niepełnosprawnych w ich mieszkaniach. Szpital kupił dwie Toyoty i zatrudnił dwóch terapeutów. - Kupiliśmy za ok. 60 tys. zł dwie poleasingowe Toyoty – mówi Renata Jażdż-Zaleska, prezes SCM-u. - W tej chwili, zgodnie z ustawą o wspieraniu osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, rehabilitacja domowa jest nielimitowana, dlatego zatrudniliśmy dwóch dodatkowych terapeutów, którzy będą zajmować się wyłącznie rehabilitacją domową – dodaje. Dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności SCM uruchomił dodatkowy numer telefonu - 74 663 43 80 w godz. 11.00 –14.00, pod którym można uzyskać szczegółowe informacje w zakresie świadczeń udzielanych w Zakładzie Rehabilitacji. Tym samym polanicki szpital, jako jeden z pierwszych w kraju zaczął stosować przepisu nowej ustawy i wyszedł naprzeciw osobom niepełnosprawnym.
Wiceminister pochwalił
- Cieszę się, że szpital nadzorowany przez ministerstwo od razu podjął takie nowoczesne propacjenckie rozwiązania. To jest szczególnie ważne w tak dużym i górzystym powiecie – pochwalił Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, który odwiedził SCM. - Na sfinansowanie dodatkowych świadczeń dla osób niepełnosprawnych pójdzie 700 mln zł. W naszej ocenie to wystarczy na pokrycie nielimitowanych świadczeń, a chodzi o nielimitowany dostęp do rehabilitacji leczniczej, nielimitowany dostęp do wyrobów medycznych oraz dostęp do specjalistów bez skierowania i oczekiwania w kolejce – dodaje.
Jedyny dentobus
Kłodzki szpital też wyruszy w teren i to już od września. W garażu stoi już nowy dentobus za 1,5 mln zł. Powiatowy ZOZ podpisał z NFZ 1,5-roczną umowę na dziecięcą stomatologię (do 18 roku życia). Bus z dentystą będzie jeździł do szkół i przedszkoli. Dziennie gabinet na kółkach przyjmie około 20 małych pacjentów. - To jedyny dentobus na Dolnym Śląsku. To będzie tak trochę jak lekarz bez granic – ocenia Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego ZOZ-u. - Będziemy pracować według przygotowanego harmonogramu skonsultowanego z kuratorium oświaty – dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Służba zdrowia bez granic

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×