REKLAMA

Cieszą się z porostów

W Polnicy-Zdroju dokonano przeglądu sanitarnego drzew. Przy okazji wyszło na jaw, że w uzdrowisku jest czyste powietrze.

Przeglądu polanickiego drzewostanu dokonał pracownik magistratu wraz inspektorem ochrony zabytków z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Wałbrzychu. Sprawdzono drzewa w Parku Zdrojowym. - Przy okazji oględzin dostrzegliśmy na drzewach parkowych porosty, które są najlepszym naturalnym wskaźnikiem jakości powietrza – cieszy się Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. Polaniczanka Krystyna Lejbik zauważyła, że porosty można zobaczy także przy starym szpitalu chirurgii plastycznej na murze kamiennej bocznej bramy oraz na kasztanowcu przy na ul. Widok. Dlaczego akurat porosty są wskaźnikiem jakości powietrza? Potrafią one pobierać różne składniki prosto z atmosfery. Są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia, szczególnie na dwutlenek siarki, który hamuje ich rozwój.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Cieszą się z porostów

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W Kudowie-Zdroju odbył się w weekend Festiwal Pstrąga. Festiwal jest współorganizowany przez powiat corocznie w innej miejscowości Ziemi Kłodzkiej. Impreza ma na celu wypromowanie jedengo z naszych produktów regionalnych czyli pstrąga, który podbił serca turystów oraz mieszkańców na naszym terenie. W tym roku motywem przewodnim festiwalu był folklor ludowy, stąd również słomiany kapelusz u starosty kłodzkiego i wianki na głowach Pań, które zbierały datki na pomoc dla Juli Kuczały z Radkowa. Impreza zgromadziła spore tłumy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×