REKLAMA

Narzekają na zwierzynę

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Jedna z mieszkanek Zabłocia wczesnym popołudniem pilnowała swoich kur. Dlaczego? - Wszystko przez lisy, które panoszą się tu – wyjaśniła. - Gdybym nie pilnowała moich kurek, to nie miałabym już ani jednej – dodała. Na leśną zwierzynę narzekali też inni, szczególnie na dziki, które wyjadają gospodarzom kartofle - Zwierzyny jest po prostu za dużo – ocenili dwaj spotkani rolnicy. - Z roku na rok jest coraz gorzej i nic się z tym nie robi – dodali. Zabłocie to niewielka wioska tuż obok Bystrzycy Kłodzkiej. Nie ma w niej sklepu, ani przystanku autobusowego. Jest za to prężnie działająca ochotnicza straż pożarna i nowy plac zabaw dla dzieci.
Wybory sołeckie
Wiosną tego roku sołtysem Zabłocia ponownie został Jan Pięta. Wybory wzbudziły spore emocje. Zgłoszono nawet wyborczy protest. Czy to podzieliło wioskę? - Nikt już o tym nie pamięta – mówi jeden z mieszkańców Zabłocia. - Wioska wybrała sołtysa i tyle. Nie ma tematu – dodaje. Protest w sprawie wyboru sołtysa Zabłocia na nową kadencję wpłynął do Rady Miejskiej Bystrzycy Kłodzkiej. Wniosła go mieszkanka sołectwa. Zdaniem radnych wskazane przez kobietę uchybienie nie wpłynęły na wynik wyborów. - To jednak pokazało, że powinniśmy się zastanowić nad zmianą sposobu wybierania sołtysów i przejść na system wprowadzony w tym roku w gminie wiejskiej Kłodzko – mówi Dariusz Piotrowski, radny PiS. - Ja jestem zwolennikiem takich wyborów sołtysów, jakie odbyły się w gminie Kłodzko (przeprowadzono je w podobny sposób jak na wójta – przyp. red.) – zaznacza samorządowiec.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Narzekają na zwierzynę

Obrazek użytkownika gosc
  • gosc
  • 22-08-2019

Czy pisowcy musza sie wszedzie wpi.........Zostawic to mieszkancom Zablocia maja wybor w glosowaniu .
Obrazek użytkownika gosc
  • gosc
  • 22-08-2019

Czy pisowcy musza sie wszedzie wpi.........Zostawic to mieszkancom Zablocia maja wybor w glosowaniu .
Obrazek użytkownika MK
  • MK
  • 03-09-2019

Byłem na wykładzie o roli ludzi dobrej zmiany .Wykładowca stwierdził ,źe ludzie dobrej zmiany to ludzie bardziej intelektualni ,mądrzejsi tak rasa Panów .Cieszę się źe jestem w dobrej zmianie ,tak to sam zauważyłem źe byłem po tamtej stronie ASEM samorządowcy ,miałem najwyźsza wiedzę ,tamci byli tłem dlamnie .Fajnie źe ktoś wreszcie nazwał mnie lepsza rasa tak jestem Panem o wszystkim decyduje i kogo chcę zgnoję ,choćby był czysty jak łza a ja go zgnoję z uśmiechem .Dobra zmiana daje taką władze .Gold Stok milioner i inne podludzie ,będą nam jedli z rąk ,oczywiście okruchy z stołu Pana .SUKCES PAŹDZIERNIKA RASA PANÓW GÓRĄ .

Z burmistrzem Mateuszem Jellinem o pierwszym roku jego urzędowania rozmawia Romuald Piela.

Najciemniej jest podobno pod latarnią, a najniebezpieczniej... obok komendy – do takich wniosków można dojść po wydarzeniach, jakie rozegrały się w Kłodzku, a precyzyjnie mówiąc tuż obok powiatowej komendy policji.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×