REKLAMA

Dwie nowe atrakcje

Tężnia solankowa w Stroniu. Wakepark w Starej Morawie.

W Stroniu Śląskim otwarto w parku miejskim tężnię solankową. Całkowity koszt realizacji wyniósł 192 tys. zł. Pobyt w tężni solankowej zalecany jest osobom z obniżoną odpornością organizmu. Zaleca się 30-minutowe sesje. Powietrze przy tężniach jest silnie nasycone związkami mineralnymi. Dzięki inhalacjom i przenikaniu przez pory skóry wpływa na ogólną poprawę samopoczucia. Inhalacje solankowe zalecane są w przewlekłych infekcjach górnych dróg oddechowych – nawracającemu zapaleniu zatok czy zapaleniu oskrzeli, a także astmie oskrzelowej czy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Korzystanie z tężni solankowych wskazane jest także w nadciśnieniu tętniczym, alergii czy nerwicy. Zupełnie inną atrakcję uruchomiono na zalewie w Starej Morawie. Tam można popływać na nartach wodnych. W zalewie zamontowano wyciąg do wakeboardingu i nart wodnych. To letnia alternatywa dla snowboardzistów i narciarzy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Dwie nowe atrakcje

Obrazek użytkownika Coś dla zdrowia
  • Coś dla zdrowia
  • 24-07-2019

Witam. To jest dobry pomysł, gratuluję. Mam tylko obawę, że tężnia solankowa jest kubaturowo za mała i nie wszyscy się pomieszczą. Ale życie wszystko zweryfikuje. Najwyżej będzie dobudowa. Pozdrawiam Leszek Kumor

W czwartek ewakuacja DPS-u. W piątek sprawa w prokuraturze.

Nowy rok zachęca do zaczynania nowych rzeczy i to bez względu na wiek. Dlatego już w styczniu kłodzka biblioteka zaprasza aktywnych seniorów do zapisywania się na pierwsze w tym roku kursy: e-senior oraz Akademia Umysłu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×