REKLAMA

Master Tablet w Ołdrzychowicach Kłodzkich

Przedszkolaki z Ołdrzychowic Kłodzkich zostały zabrane na wirtualną przejażdżkę

Pod opieką bibliotekarki Agaty Maślanki, pełniącej rolę Master Tableta w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko, dzieci uczestniczyły w interaktywnej zabawie literackiej. Słuchały, oglądały i rysowały, zainspirowane tym, co zobaczyły na bibliotecznej stacji. Tematem zajęć zorganizowanych w bibliotece centralnej była „Lokomotywa” Juliana Tuwima, jako nawiązanie do twórczości jednego z ulubionych pisarzy literatury dziecięcej. - Od stycznia 2015 roku pokazujemy w bibliotekach, że tablety nie służą tylko do grania, ale są to doskonałe narzędzia do pracy, nauki, zabawy twórczej oraz czytania – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki. Tablety to jeden z prezentów od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania, projektowania czy komponowania muzyki. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia czy też robić zakupy online. Nowoczesne iPady Biblioteka pozyskała dzięki udziałowi w ogólnopolskim konkursie „Tablety w bibliotece”. Do konkursu przystąpiło ponad 600 bibliotek. Ołdrzychowicka książnica otrzymała trzy zestawy o wartości ponad 6 000 złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Master Tablet w Ołdrzychowicach Kłodzkich

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

Do państwa Marii i Zdzisława Kasper z Bystrzycy Kłodzkiej przyszła pracownica Zakładu Usług Komunalnych z dwoma policjantami. - Tak walili w drzwi, że mało zawału nie dostałam - mówi roztrzęsiona Maria Kasper.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×