REKLAMA

Rekordowe ratowanie

Ogólnopolski XIV Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” za nami. Wygrały szkoły z Marcinowic i Bełchatowa.

 Podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż 68 szkół z całej Polski. Pobity został tym samym ubiegłoroczny frekwencyjny rekord, kiedy to w Turnieju wzięło udział 67 reprezentacji. Czteroosobowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach przed Gimnazjum nr 12 w Poznaniu i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się reprezentacja szkoły z III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęło ZSP Kleszczów, a trzecie ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Promocja regionu - Po raz kolejny w Turnieju wzięły udział drużyny z całej Polski. Nasze wydarzenie to nie tylko propagowanie udzielania pierwszej pomocy, ale też doskonała promocja Nowej Rudy i regionu – mówi Julian Golak, główny organizator Turnieju. - Zachęcamy uczestników do poznawania naszego pięknego regionu. Cieszę się, że uczestnicy zwiedzają najciekawsze atrakcje. Co ciekawe ponad stu z nich wykupiło w Nowej Rudzie nocleg – przekonuje. Najlepszym uczestnikiem „Osobowością Turnieju” jury wybrało Justynę Nieświec, z gimnazjum z Izbicka. Wyjątkowe nagrody Główną nagrodą dla wszystkich drużyn z podium jest dwudniowy kurs pierwszej pomocy, który odbędzie się w Sokolcu. Jednym z prelegentów będzie prof. Juliusz Jakubaszko – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej, a jednocześnie patron merytoryczny Turnieju. Uczestnicy wygrali także profesjonalne apteczki, literaturę fachową, a także rowery ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Organizatorzy Oprócz prof. Jakubaszko Turniejowi patronowali m.in. prof. Krystyna Pawlas z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, dr Paweł Wróblewski – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Tomasz Kiliński – Burmistrz Nowej Rudy. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Wśród współorganizatorów znaleźli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie, na którego terenie 23 maja odbył się XIV Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rekordowe ratowanie

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×