REKLAMA

Twierdza nie dla rowerów

Był tor w parku, nie ma toru. Burmistrz zapewnia, że powstanie nowy.

O torze rowerowym w parku przy kłodzkiej twierdzy pisaliśmy w tym roku dwukrotnie. Najpierw w drugiej połowie czerwca, o tym że ktoś zniszczył go, potem na początku sierpnia, kiedy młodzi pasjonaci ekstremalnej jazdy na rowerach zorganizowali tam zawody. Tym razem piszemy po raz ostatni, bo tor został zlikwidowany. - Sami wykonaliśmy na rowerowej ścieżce wszystkie przeszkody terenowe. Niestety w tym roku ktoś dwukrotnie rozwalił nasze z trudem wykonane „hopki” - przypomina, nie kryjąc żalu, Adam Majkut. - Do trasy i do nas cały czas jakieś ale miał jeden starszy pan. Kiedy w sierpniu zorganizowaliśmy zawody od razu ktoś doniósł o tym na policję – dodaje. Teraz po torze nie ma śladu, bo miejskie służby po prostu go rozwaliły. Dlaczego? - Był nielegalny, w dodatku w strefie ochrony konserwatorskiej. Niestety musieliśmy zareagować – tłumaczy Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Zapewniam jednak, że miłośników jazdy na rowerze nie zostawimy bez pomocy. Teraz, przy konstruowaniu przyszłorocznego budżetu trzeba będzie poszukać pieniędzy na zbudowanie toru z prawdziwego zdarzania – zadeklarował burmistrz. Swoje zapewnienie przekazał nie tylko Gazecie Kłodzkiej, ale także radnemu Zdzisławowi Dudzie, który od wielu miesięcy pomaga młody pasjonatom jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Twierdza nie dla rowerów

Obrazek użytkownika z
  • z
  • 16-10-2020

Bardzo dobrze! Nieletni rozkopują zabytki, nikt ich nie pilnuje. O tragedię nietrudno!

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×