REKLAMA

„Alkohol i narkotyki”

29 kierowców usiadło za kierownicę swojego samochodu po wypiciu alkoholu lub zażyciu narkotyków

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na drogach województwa dwudniowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze podczas akcji skontrolowali ponad 11 tysięcy kierowców. Jak się okazało, aż 29 z nich usiadło za kierownicę swojego samochodu po wypiciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. O ich losie zdecyduje teraz sąd. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili na drogach dolnego śląska działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Tym razem głównym celem policjantów było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem narkotyków. Jak pokazują statystyki jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu jest jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym, ponieważ często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 11 tysięcy kierowców samochodów. Niestety 29 z nich zdecydowała się wsiąść za kierownicę swojego samochodu po wypiciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniosą teraz odpowiedzialność karną. Przypomnijmy, że osobie kierującej pojazdem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): „Alkohol i narkotyki”

foto: dolny-slask.org.pl

Mieszkańcy zapowiadają protest jeżeli nie będzie porozumienia w sprawie rozbudowy kamieniołomu w Tłumaczowie. Zielone światło dadzą, jeżeli właściciele popularnych „kamyków” spełnią ich żądania.

Do tragedii doszło nad ranem w Nowej Rudzie. Nie żyją trzy osoby. Dwie trafiły do szpitala.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×